HLEDÁ SE NEMO

Donesla se ke mne zajímavá informace. V Průhonicích, v malém paláci, kde očekávají další příval písmenek od shrabovačů sněhu, probíhá výběrové řízení na kontrasignátora. Případně na spolupodepisovačku. Věc se vylíhla takto. Na Hradě v úzkém poradním kruhu, u kulatého stolečku se sešli usvědčený lhář, alkoholix, pletichář a vlastizrádce. Pak prezident této bohem a anoisty zkoušené zemičky pozdvihl číší. Poblahopřál si ke geniálnímu řešení. Již dlouho nezasel zlobu, závist, zášť a svár, tudíž nesklízel setbu svou, jak hezky napsal pro paní Martu pan Rada. Ne ten sedlák co pije krev vypisovateli výběrového řízení na kontrasignátora. Básník Rada. I když ten také možná saje krapítek krve vypisovateli. Ostatně jako každému estebáckému elementu.

Element Hradní tedy gratuluje sám sobě a povolá nosiče, aby včas dopravili ho do crazy show na nejmenované tragikomické TV. Vyčerpán vyhrkne pracně nacvičenou větu. Dám Andrešovi abolici. Vyděsil krále komiků mezi moderátory. Ten se přeslech a započal shánět zkumavku na stolici. Pak již nic a oba aktéři své klaunské číslo ukončili a zanechali nesmazatelný dojem u všech tří diváků a poplach na Čapím hnízdišti.

Hnízdiště se otřáslo v dotačních základech. Říkala teta ve frontě na lístek EET ve večerce, kde se syn majitele marně snažil vykouzlit na kase účtenku, že ten otřes porovnala s Richterovic škálou a byl tam. Ten otřes. Čínský majitel vietnamské večerky pravil, že zde sídlí již 40 let a stále není schopen pochopit zdejší reálie. Tu a tam zašel přeptat se do školy na synkův vztah k počtům, plánujíc mu kariéru večerkového majitele. Ovšem za katedrou uviděl obraz příšery, spletl si státníka s čínskou nestvůrou a již tam nevkročil. A tento obchodník položil otázku, zdali ,to čínská příšera neudělala velkoobchodníkovi s ledkem ku vzteku.

Vztek nezvládající liliově čistý čerpadlář dotací zesinal. Marně hledal slova v cizím, našem jazyce, ostatně jako vždy, když prchlivost zacloumá jeho majestátem. Po bolševicku proklel příšeru do 10 kolene. Poté svolal děti, vnučky a Moniku a pronesl přísahu. Vypíšu výběrové řízení, které naše fagmilie nevyhraje. Ani Járova ? Optala se Monča. Ani Falťasova, na to vem synu prášek odtušil obmyšlený.

Obmyšlený zavelel a svolal své věrné do zasedačky v Sokolovně. Ujistiv se , že Julda Šumanů a třídní nepřítel nenaslouchá, zahájil řízení. Mastná Alča nemůže, umdlela ji pravá paže neb se upodepisovala při signaci dotací firmě co nikomu nepatří. Kája Havlíček taky nemůže neb je schvácen podporou malých podnikatelů. Toman maje sám tuny dotačního másla na hlavě nevidí přes něj na tužku. Plaga má sám problém naučit se abecedu. Brabec je vytížen odpouštěním pokut za znečišťování konglomerátu bez majitele, Ken je ve finále soutěže o devastaci zdravotní péče a je na služební cestě studujíc zdravotnictví ve Rwandě. Členům pidistrany ve vládě nelze uvěřit ani splátky stranických dluhů a krom toho Petříček se s ním neradí o zahraniční politice a namíchl Hrad skrzevá Jednolitou Čínu a kusu bronzu. Do finále postoupily Rudá Máří a maxiKlára. Boj to bude lítý. Rudá Máří má podporu hradní příšery a maxiKLára zase váhu, u primeministra. Inu necháme se překvapit, kdo se stane nenáviděným vítězem výběrovky.

Výběrová káva stala se hořce nesnesitelnou ve svém bytí.

Text vyjadřuje názor autora, nikoli redakce deníku FORUM 24.

V rámci zkvalitnění a obohacení naší práce bychom vás rádi vyzvali, abyste se aktivně podíleli na tvorbě obsahu našeho webu. Z tohoto důvodu existuje sekce Hyde Park, která vám nabízí možnost, vkládat své blogy a tím se vyjádřit k problémům, jež hýbou společností, nebo trápí právě vás.

Pokud se tedy chcete stát přispěvatelem našeho deníku FORUM 24, obraťte se na nás mailem na adresu [email protected] a my pro vás rádi vytvoříme přístup do našeho systému, kde budete moci své texty vkládat. Po nutné editaci vašich příspěvků blogy publikujeme.

Revue Forum Banner