IDEOVĚ SPRÁVNÉ, LEČ NEDOTAŽENÉ

Donesl se ke mne návod, kterak užívat speciální samolepku. Dosud jsem marně žil. Mysle si, že nalepím-li samolepící folii s nápisem Poslouchám Rádio Beat na podotýkám své vozidlo, sděluji okolostojícím svůj hudební vkus. Ovšem mladý Véna rozvinul myšlenku samolepek k dokonalosti. Tuší, že ne každému jest po chuti sledovati Triko s lórou nalepenou na vozidle, zavazadle či na těle, samolepka pro obzvláště zatvrzelé lóristy. Vyvinul fólii s opakovanou možností nalepení. Jedu-li mezi své, nalepím. Jedu-li k normálním lidem sundám neb mohu očekávat výchovnou. To my češi umíme. Neboxujeme, vychováváme. I na Moravě. U nás. Tetka ve frontě u našeho řezníka, poráží sám a vůbec podezřelý element nebere od velkopodvodníka neb by mohl nedochůdčetem ve tvaru kuřete, ve Vodňanech deklarovaným, že jde o mimořádný pachov, dostat přes ústa, pravila, že jde o neocenitelný nápad. Půjde li na lidovou veselici se svým mužem onálepkuje si ho. Doma nálepku sundá a se strejdou opět neztratí vlídné slovo.

Slovo do lidové veselice nezapomenutelným způsobem poskytl předseda sněmovny. Chasník kousek od nás. Od Kmotra z Kromca. ANO, nejsou jako ONI, tedy MY. V rámci transparentnosti nadirigované vůdcem, kterému se neodporuje a v rámci úspor (koho ?) skloubil zjevně nenáročnou funkci předsedy sněmovny se svou praxí advokáta cca 300 km od Sněmovní ulice kdesi v Praze. Ve své touze vyznat se z vládních úspor, jen shodou nepravděpodobných náhod, nás informoval, že Zabil dvě mouchy jednou ranou. Nevím co na to ochránci zbytků přírody a Greta, ale myslím jde o revoluční úkrok stranou. Jako daňový poplatník jsem hrdobec, že mohu přispět na provoz soukromé advokátní praxe, přeštědře honorovaného předsedy Sněmovny. I napodruhé. I napotřetí neb kancelář předsedy i advokáta je v jedné komůrce patřící křišťálovou „sodou“ náhod jeho společníkovi a ještě křišťálovitější náhodou je tento zrovinka štědře honorovaným asistentem předsedy sněmovny.

Sněmovna snad z nedostatku tvůrčí práce bude mít možnost přezkoumat, nejlépe schváleným zákonem, lustraci zaměstnanců silových ministerstvev. Zdá se mi to logické. Najde -li se příslušník netíhnoucí k vládnímu hnutí jednoho muže, je nutné ho bez průtahů zbavit zbraně a služebního poměru. Také hasič by měl hasit toliko v soukromí, bude-li ještě k mání. To soukromí. Ovšem zdá se mi tažení za čistotu silových ministerstev mdlé, nedomrlé, nedotažené. Tady má Mastná Alča výrazné rezervy. Se skromností jinému vlastní bych si dovolil navrhnout rozšíření na všechna ministerstva, magistráty, obecní a místní úřady.

Úřad sídlící ve Strakovce bude také plně vytížen nápadem Hradního divouse. Tomuto průkopníkovi východních filosofií zejména samoděržaví vylíhla se nad ránem stolice a myšlenka. Česká televize je českou televizí, informuje nestranně a tíhne ke svobodě. I informací. Ovšem takovou TV, která neodebírá dle hesla“ dočkej času jako Četka Tassu“ Hrad ani Strakovka nepotřebuje. Myšlenka na neschválení výročních zpráv je rázem zapomenuta. Vytlačena tvůrčím činem agenta východních mocností a podomního prodejce mobilních sítí Huawei. Cítě se coby kverulant, myslím, že věc je opět nedotažena. Myšlenka uvízla zpoloviny v rectu. Koncesionářské poplatky je třeba zachovat, jen odklonit do jedinečné, myšlenky prosté, ideově ukotvené TV jednoho muže.

Mužně si zalévám kávu. Nahořklou.

Text vyjadřuje názor autora, nikoli redakce deníku FORUM 24.

V rámci zkvalitnění a obohacení naší práce bychom vás rádi vyzvali, abyste se aktivně podíleli na tvorbě obsahu našeho webu. Z tohoto důvodu existuje sekce Hyde Park, která vám nabízí možnost, vkládat své blogy a tím se vyjádřit k problémům, jež hýbou společností, nebo trápí právě vás.

Pokud se tedy chcete stát přispěvatelem našeho deníku FORUM 24, obraťte se na nás mailem na adresu [email protected] a my pro vás rádi vytvoříme přístup do našeho systému, kde budete moci své texty vkládat. Po nutné editaci vašich příspěvků blogy publikujeme.

Revue Forum Banner