Intervenční dualita

Donesla se ke mne symbiosa. Nečekaná, žertovná. Jeden z komunistů kovaný Kováčik, sám sebe označil za řádného hospodáře, což je zjevný oxymóron, ale pokračujíc ve větě se ještě trumfnul. Maje na zřeteli slovíčko intervence, v názvu instituce které z jakéhosi jen ztěžka uchopitelného důvodu předsedá, zavzpomínal na stará mladá intervenční léta a šmahem poslal svému třídnímu nepříteli naše peníze. Omluvou mu může být, že si popletl třídního nepřítele s kolegou ve stranickém trikotu, zároveň biřicem ve službách Stb, prohodila tetka Ólická, nestorka našich tetiček. Pamatuje i intervenční rok a to velmi dobře.

Dobře to myslel i straořímský filosof Seneca. Kochal se vzletnou myšlenkou, že tam kde nedosáhne litera zákona nastoupí stud. Stréc Jencek, důchodce maje času nazbyt, prostudoval Senecovy práce a nahněvaně sděloval na návsi u nás na vsi, že Seneca ve svém idealistickém díle nepočítal s politiky antistudovými. Usvědčenými lháři, podvodníky, nactiutrhači, křivopřísežníky, mající antistud jako programové prohlášení. Bohužel filosof neporadil co s voliči studu prostých politiků.

Politik nového střihu, vlasteneckého, ve spojení s nekonečně hloupou Kaťušou Konečnou, vyzvali nejvyššího zeleného mužíčka ke stažení vojáků z Persie a nasazení je k obraně vlasti. Peršané uvyklí tradicím dodrželi své zvyklosti rituálních obětí a v rámci pohřbu mučedníka obětovali teroristovi padesát ušlapaných, by měl na cestu do pekel společnost. Sdružení dobrovolných tetiček od nás ze vsi však propadlo panice. Která ze zemí sousedících nás v rámci společného členství ve vojenském paktu hodlá intervančně zachránit.

Zachránit se chce zřejmě ČT v původním rozsahu. Jinak si neumím představit novátorský počin produkční skupiny zpravodajství. Do diskuse nad rozpočtovou Macochou byli pozvání dva experti. Jeden „sodou okolností“ poradce vlády pro ekonomiku a druhý shodou podivuhodnějších náhod poradcem pro ekonomiku, Šuman div se, Prime trestně stíhaného „prima“ ministra. Superlativ stíhal obdiv a po chvíli naopak. Domnívám se, že nový trend vyváženosti dostihl i ČT. Na průkopnické PřeSoukupováno TV, se ujal pilotní projekt, kdy respondent stává se vyslýchaným a poučovaným, na celoplošné spotřebitelsky výhodně přeúvěrované čínské Home Kellner TV se stává moderátor divákem a posluchačem v one man show premiéra Odpovím na každou svou otázku.

Otázka průzkumů veřejného mínění agenturami spřízněnými s Pyžamovým flákačem, usvědčeným lhářem, voděným dotačním podvodníkem, majitelem černé duše a rybníka o sjezdovce nemluvě, lžihoteliérem a ve svých volnočasových aktivitách polostátním úředníkem, nás obohatily o výsledky našeho názoru. 109 % z nás by rádo ponechalo vraha Koněva na svém místečku. Krásných 111% považuje masového vraha Punťu za největšího ze současných státníků.

StáDníků k ranní kávě netřeba. Zhořkla by.

Text vyjadřuje názor autora, nikoli redakce deníku FORUM 24.

V rámci zkvalitnění a obohacení naší práce bychom vás rádi vyzvali, abyste se aktivně podíleli na tvorbě obsahu našeho webu. Z tohoto důvodu existuje sekce Hyde Park, která vám nabízí možnost, vkládat své blogy a tím se vyjádřit k problémům, jež hýbou společností, nebo trápí právě vás.

Pokud se tedy chcete stát přispěvatelem našeho deníku FORUM 24, obraťte se na nás mailem na adresu [email protected] a my pro vás rádi vytvoříme přístup do našeho systému, kde budete moci své texty vkládat. Po nutné editaci vašich příspěvků blogy publikujeme.

Revue Forum Banner