Jak daleko jsou další volby?

Eric Drooker

Máme pár hodin po volbách do krajů (někde části Senátu a ojediněle proběhla i místní referenda). Ač jsou výsledky voleb v procentech  pro toho či onoho již známé, upečeno  všude na  krajích  ještě není, protože je to tak, že vítěz  (ANO) nebere vše.  Vyjadřují  se nejen ti politici s výsledky  voleb spokojeni, ale i ti, kteří očekávali více. I ti, kteří jsou velmi zklamáni, že se umístili až někde na chvostu. Jedno ovšem neopomněli  voličům, i svým voličům – slušně poděkovat za jejich účast, která celorepublikově  tentokrát činila 37,95 %.

Než se nadějeme  budou tu, pokud se nic mimořádného v oblasti voleb nepřihodí, což nemusí být nemožné, protože v politice a vlastně v  každém lidském životě je možné vše, volby do Poslanecké sněmovny v roce 2021.

Termín voleb do PS určuje prezident republiky a to nejpozději 90 dnů před jejich konáním.

Mohlo by se zdát, že to bude  někdy až za  dlouho, ale čas pádí. Kdo  bude nás voliče „masírovat sliby“ delší dobu,  ještě navíc k tomu vytipované velké množině voličů „hodí nějaký prezent“? Říká se, že opakovaný vtip přestává být vtipem, takže pětitisícovka pro důchodce nazvaná rouškovné asi už v této podobě také ne. Uvidíme jaké překvápko – lízátko – vymyslí!  Někteří kandidující   budou  opět jenom mluvit co by chtěli, aby…  jiní  mnoho mluvit a málo dělat. I když se lhát nemá, budou i lži za pomocníky, avšak každý  se bude dušovat a skoro přísahat na holej pupek,  že on (ona)  nelže. Pravda, víc je vždy slyšet křikloun, drzoun,  neomalenec. Nic nového, že?

Jedno je jisté a pro člověka alespoň trochu přemýšlejícího  jsou důležité  činy, což by mělo být rozhodující.

 

Myslíte si, že nějaká předvolební kampaň do Poslanecké sněmovny by pozvolna mohla začínat už třeba dnes?

 

 

 

 

Text vyjadřuje názor autora, nikoli redakce deníku FORUM 24.

V rámci zkvalitnění a obohacení naší práce bychom vás rádi vyzvali, abyste se aktivně podíleli na tvorbě obsahu našeho webu. Z tohoto důvodu existuje sekce Hyde Park, která vám nabízí možnost, vkládat své blogy a tím se vyjádřit k problémům, jež hýbou společností, nebo trápí právě vás.

Pokud se tedy chcete stát přispěvatelem našeho deníku FORUM 24, obraťte se na nás mailem na adresu [email protected] a my pro vás rádi vytvoříme přístup do našeho systému, kde budete moci své texty vkládat. Po nutné editaci vašich příspěvků blogy publikujeme.

Revue Forum Banner