Jan PEŠEK: Z kongresu vychází ODS jako skutečná demokratická strana.

Autor je členem ODS. Tento článek je názorem autora a nevyjadřuje stanovisko MS ODS Děčín. 
Praha 18. lenda 2020 – V Praze se po dvou letech opět konal volební kongres Občanské demokratické strany – tentokrát již po 29. v její historii. Za děčínskou oblast byli na kongresu přítomni předseda Oblastního sdružení ODS Děčín – Jiří Kalous, předseda Místního sdružení ODS Děčín – Petr Šošško, dále pak Jiří Čečrle, Jaroslav Chroust, Jitka Horáková a Jan Pešek.
Mezi hosty jsme přivítali i paní předsedkyni a pány předsedy opozičních stran TOP09, KDU-ČSL a STAN. Z jejich projevů, ale také z projevů opětovně zvoleného předsedy ODS bylo patrné, že na obou stranách je vůle vytvářet logické spolupráce jak na regionální tak celostátní úrovni tam, kde to dává smysl a kde je to účelné.
Kongres také potvrdil, že ve skutečně pravicové liberálně-konzervativní straně je názorová pestrost nikoliv překážkou, ale hnacím motorem k dalšímu snažení a dobrým výsledkům. To potvrzuje i fakt, že na pozice řadových místopředsedů byli delegáty zvoleni lidé jak z liberálního proud (např. pan poslanec Martin Baxa), tak také představitel konzervativního křídla ODS, současný europoslanec, pan Alexandr Vondra.
Kritická slova, která na kongresu zazněla, např. z úst starosty městské části Praha-Řeporyje Pavla Novotného, ve velké části byla oprávněná a podnětná. Toto je totiž podstatou demokraticky fungující politické strany – myšlenky, teze, program a politický styl vychází z otevřené diskuze a někdy i ostřejší výměny názorů, nikoliv z “píárových” odborů podle současného veřejného mínění nebo od jedné osoby, která je takové strany de facto majitelem.
Předseda ODS a další členové strany se také jednohlasně přihlásili k odkazu sametové revoluce a k faktu, že je to právě Občanská demokratická strana, díky které se nám dnes žije tak dobře, jako nikdy předtím s vědomím, že ne vše se bezproblémově podařilo. Poučeni z minulosti, připraveni na budoucnost. Heslo staré dva roky stále platí.
Přeji nám v roce 2020 mnoho úspěchů. Tento rok se konají krajské volby. ODS má v Ústeckém kraji vynikajícího leadra do voleb, totiž dlouholetého starostu Kadaně, pana Jiřího Kulhánka, za kterým je vidět práce a dobré výsledky. Jen v posledních komunálních volbách získala v Kadani ODS přes 52 % voličských hlasů.
Na nadcházející volby se těšíme, můžete si být jistí, že nás hlas bude slyšet.

Text vyjadřuje názor autora, nikoli redakce deníku FORUM 24.

V rámci zkvalitnění a obohacení naší práce bychom vás rádi vyzvali, abyste se aktivně podíleli na tvorbě obsahu našeho webu. Z tohoto důvodu existuje sekce Hyde Park, která vám nabízí možnost, vkládat své blogy a tím se vyjádřit k problémům, jež hýbou společností, nebo trápí právě vás.

Pokud se tedy chcete stát přispěvatelem našeho deníku FORUM 24, obraťte se na nás mailem na adresu [email protected] a my pro vás rádi vytvoříme přístup do našeho systému, kde budete moci své texty vkládat. Po nutné editaci vašich příspěvků blogy publikujeme.

Revue Forum Banner