Kalouska do naší rodiny neberu.

Eric Drooker

 

Sleduji, mimo jiné, i různé informace o tom jaké budou důchody v příštím roce. Nebude se jednat, stejně jako je tomu nyní, o nějaký jen ten milion. Důchodců je mnoho a peněz? Málo! Jak pro koho, že?

Vládní ČSSD bude chtít, aby se od ledna 2021 důchody zvýšily o 300 – 400 Kč měsíčně nad valorizaci danou zákonem (+840 Kč), což by pak bylo zvýšení stávajícího prům. důchodu o 1.140 – 1.240 korun měsíčně.

Jinou  alternativou (Jana Hamáčka) je jednorázové plus 5.000 korun.  Podle opozice se jedná o populistický návrh, který je nezodpovědný.

Ovšem premiér minulý týden slíbil navýšení  900 Kč,    avšak o víkendu „stovku přihodil“, takže rovnou tisícovku. Četli jste dobře? Slíbil!

Správkyně financí Alena Schillerová při sestavování státního rozpočtu na rok 2021 nepočítá se zvýšením nad zák. valorizaci.  Tato paní, ano ona, zodpovídá za státní kasu.

Poslanec ODS Jan Bauer „je nezodpovědné slibovat více.“

Lidovci? Přidat „nad“ ano, ale jen 150 korun.

TOP 09 navrch nad zákon  nic, je to prý populistické.

Protože co je psáno to je dáno a zákony se musí dodržovat (i kdyby na chleba nebylo) obdrží M. Kalousek po odchodu z politiky, což již oznámil,  odchodné 639.000,- Kč.  Vyjádřil se tak, že po odchodu z politiky nebude žádný chudý příbuzný.

 

Tak se necháme překvapit, protože, a my starší zkušení, životem otrkaní, víme, že SLIBY CHYBY.  A ještě se říká SLIBY SE SLIBUJÍ BLÁZNI SE RADUJÍ.

Čímž jsem v podstatě chtěla říci, že jediný kdo není blázen a může se opravdu radovat, je Miroslav Kalousek, ale i když nebude chudý příbuzný, do naší rodiny ho neberu.

 

 

Text vyjadřuje názor autora, nikoli redakce deníku FORUM 24.

V rámci zkvalitnění a obohacení naší práce bychom vás rádi vyzvali, abyste se aktivně podíleli na tvorbě obsahu našeho webu. Z tohoto důvodu existuje sekce Hyde Park, která vám nabízí možnost, vkládat své blogy a tím se vyjádřit k problémům, jež hýbou společností, nebo trápí právě vás.

Pokud se tedy chcete stát přispěvatelem našeho deníku FORUM 24, obraťte se na nás mailem na adresu [email protected] a my pro vás rádi vytvoříme přístup do našeho systému, kde budete moci své texty vkládat. Po nutné editaci vašich příspěvků blogy publikujeme.

Revue Forum Banner