Kolokvium pštrosí

Donesl se ke mne nový český svátek. Den strkání hlav do písku. Duchovní matkou národního svátku stala se ministryně přes blaho JEHO Blahorodí MaxiKlára. Na úřadě pro státní svátky předvedla směsicí nářků, výmluv, vytáček, čtvrtlží, pololží, maxilží s hlavou zabořenou do vany napuštěné ostrohraným 0,1 – 0,4 mm kopaným pískem. Naši komisi složenou z tetiček na návsi u nás na vsi, zaujala jak přednesem, tak originalitou přednesu.

Přednesl nám ministr pro likvidaci drobného a středního podnikání, podobně lkavou historku. Tetu Ózkou nezaujal. Jeho výstup označila za plagiát. Je to sice moderní až signifikantní pro tuto bláznivě kopírující dobu, ale ministr si to pokazil myšlenkou, že naše národní zájmy hájí obmyšlený s takovou houževnatostí a zaujetím, jako by hájil zájmy své, kdyby ovšem vlastnil nějakou tu firmičku. Také až nehezky prohodila, nač je nám Havlíček, když jsme měli Havla. Také hlava mu z písku vyčuhovala mimo meze nařízené obmyšleným.

Obmyšlený sám s hlavou v písku byl příkladem. Příklad vzal si k sociálně demokratickému srdci Jan Hrobař Hamáček. Bohužel dluhy Lidového domu ho stahovaly ke dnu nádoby. Jeho inovativní bojový pokřik – nečetl jsem, nemám český překlad a vyčkáme na, počkáme na, neuspěcháme ……… pohltila písková zrna a celkový efekt tím ztratil na působivosti.

Působivé je i kreativně zaryté mlčení Hradní poloviny naší národní ostudy. Čučkaři zacvrlikali, že písek určený pro zastrčení hlavy před vylhanou, nekonkrétní, nekorektní, neobjektivní a urážlivou zprávou z Bruslu, objevil se omylem na jakési stavbě černého rybníka hradního M(l)ynáře, kdesi u Osvětiman. Náhradní, dar přítele Putina, došel tak nasáklý vodkou, že již pouhé aroma znemožnilo Emu hradnímu přirozený úkon.

Úkon právního charakteru zbyl na Rudou Máří, Bohužel množství písku potřebného pro pštrosí zvyk nebyl odhadnut dokonale a po smísení s cementem a vodou z blízké stavby nového Zákona o státním zastupitelství popřela Archimedův zákon a na dně, svých sil, vytuhla, čímž se vyautovala z oslav.

Oslav se zúčastnila dočista celá Mastná Alča. Z písku se ozývaly prázdné floskule. Je třeba vyčkat. Změny nejsou na pořadu dne. Nevím na co se ptáte, nerozumím otázce. A těsně před ponořením mastné části těla, zvolání, třetí a čtvrtá vlna EET bude. Daní bude rozhodně potřeba, ucedil stréc Jencek. Už jeho stařeček hlásal, že z cizího krev neteče a přece to úkorně nebude platit firma co nikomu nepatří. A jak by k tomu přišel beneficient ? Vracet něco co nevlastní. Tedy mimo benefity.

Benefity má v ruce nejvyšší mezi žalobníčky. Chce se o ně podělit dnes. Teta Cófalová sice nepodléhá zvědavosti, tvrdíce, že po dvou verdiktech Bruselu o vině delikventa ze Strakovky, by se nesmazatelně zapsal do knihy právních kuriozit, posvětil-li by zastavení stíhání. Ale právní koncipient mezi námi procházející ucedil, že proto je paragraf tak pokřivený.

Pokřivený svátek doufám zůstane jen fabulací. Na rozdíl od černé kávy. Nadějně hořké.

Text vyjadřuje názor autora, nikoli redakce deníku FORUM 24.

V rámci zkvalitnění a obohacení naší práce bychom vás rádi vyzvali, abyste se aktivně podíleli na tvorbě obsahu našeho webu. Z tohoto důvodu existuje sekce Hyde Park, která vám nabízí možnost, vkládat své blogy a tím se vyjádřit k problémům, jež hýbou společností, nebo trápí právě vás.

Pokud se tedy chcete stát přispěvatelem našeho deníku FORUM 24, obraťte se na nás mailem na adresu [email protected] a my pro vás rádi vytvoříme přístup do našeho systému, kde budete moci své texty vkládat. Po nutné editaci vašich příspěvků blogy publikujeme.

Revue Forum Banner