Komično vládním programem

Eric Drooker

Donesl se ke mne trapas v přímém přenosu. Přímý přenos, krom sportovních klání, je přímo ideální konstelace, kdy konjunkce povýšenosti a sebeklamu, umetá cestičku k ponížení sebe sama. Ovšem náš rusofilní pedofil, usvědčený notorický lhář a mstivý stařec, toho času první občan této bohem zapomenuté zemičky umístil trapno na vyšší level. Projev, jež jen člověk mdlého rozumu označil by za státnický, k rozpočtu ve Sněmovně, byl ve své trapnosti k popukání. Nepozorný posluchač mohl nabýti dojmu, že se jedná o monolog vilného starce, vyznávající lásku tu Mastné Alči a tam Sociální Twiggy. Křečovitě směšný úchop řečnického pultíku dotvářel tragikomičnost okamžiku. Zavdával přítomným možnost kalkulovat, kde jsou ukryti loutkovodiči a kolik jich vlastně je. Pozorný divák a posluchač zase mohl nabýt dojmu, že všichni presidentovi muži již nepočítali s další uměleckou sezónou a z nouze podstrčili svému chlebodárci loňský projev. Zlí jazykové, i takové máme u nás na vsi tvrdí, že předloňský podobal se loňskému jako vejce vejci. Ne president. Projev.

Projev údivu zračil se na lhaním znavené tváři, když na místě určeném nespatřil našeho arcilháře a prvního mezi dotačními zloději. Naštěstí Mluvečka již na dálkovém ovládání zmáčknul tlačítko nápověda a oznámil konsternovanému prodejci Hyuwei, že ten nachází se přesně tam, kam jej poslal.

Poslal snad někdo z podHradí či podStraččí, dva nejvyšší lháře 17.11. na zahraničněúnikovou cestu ? Poslali se sami ? Jeden za oba, oba za jednoho ? Komično přetrvává. Komično pryští. Zurčí. Tryská.

Tryská až pryští, snad i zurčí komično i ze soudně naznaného Pitomia. K otázkách stran služebního „zdrhu“ dal nesouvisející odpověď. Dozvěděli jsme se, že on samojediný je odkaz. Václava Havla. 17.listopadu 1989. Představa děsivá ve své komičnosti.

Komické až děsivé stalo se skutečností na dálném východě, kde rozbřesk je předzvěstí nového dne naplněného novými zaznamenáníhodnými sekvencemi života klopotně deroucího se na výsluní. Druhá dáma našeho Agrofertistánu, tudíž vlastně první dáma, neodolala pokušení a v rámci své přirozenosti, zde termín přirozenost naznává svůj druhý význam, vyrobila půvabné, rozkošné, růžovoučké, štěstím kypící selfíčko na hajzlu. Sociální zařízení v zemi vycházejícího slunce je vskutku na výši. Na rozdíl od selfíčkochtivé Všímám si, že nedokončíc větu, jsem po ránu tolerance sama.

Sama od sebe zjevila se pravda o slevách na jízdném. Tuto naordinovalo komické duo žonglérů s rozpočtem. Jsem rád, že jsem mohl jako donátor angažovat se v hromadné dopravě a přispět miliardářům, podnikatelům v dopravní obslužnosti na skývu chleba. Vždy se mé srdce zatetelí radostí a obdivem nad mou štědrostí, když s neutuchajícím entusiasmem, že doklopýtám do cíle, trávím drahnou dobu v kolonách v Ťokově průsmyku. Oněch křehoučkých 6 miliardek stálo za to.

To a nejen to způsobuje onu nahořklost mé ranní kávy.

Text vyjadřuje názor autora, nikoli redakce deníku FORUM 24.

V rámci zkvalitnění a obohacení naší práce bychom vás rádi vyzvali, abyste se aktivně podíleli na tvorbě obsahu našeho webu. Z tohoto důvodu existuje sekce Hyde Park, která vám nabízí možnost, vkládat své blogy a tím se vyjádřit k problémům, jež hýbou společností, nebo trápí právě vás.

Pokud se tedy chcete stát přispěvatelem našeho deníku FORUM 24, obraťte se na nás mailem na adresu [email protected] a my pro vás rádi vytvoříme přístup do našeho systému, kde budete moci své texty vkládat. Po nutné editaci vašich příspěvků blogy publikujeme.

Revue Forum Banner