Konečně skutečný lex Babiš

Eric Drooker

Pokud ještě stále někdo pochyboval či pochybuje o charakteru současného vedení našeho státu, po nedávném jednání vlády už tenhle postoj prostě zastávat nemůže. Kolika občanům Česka bude ku prospěchu zákon o evidenci skutečných majitelů v podobě, kterou vláda přijala? Vláda, ve skutečnosti skupina poddaných Andreje Babiše, odhlasovala formuli, která je nejvíce prospěšná pouze pro Andreje Babiše. Premiér potřebuje takové znění zákona, které zlikviduje jeho střet zájmů. Popořádku. Přinese schválení tohoto zákona víc peněz do státní pokladny? Ne. Přispěje přijetí tohoto zákona k transparentnějšímu  určení vlastnictví a způsobu nabytí velkých majetků? Ne. Přispěje tento zákon k transparentnějšímu čerpání evropských dotací, což by uvolnilo mnoha ministrům ruce k práci pro občany misto toho, aby se zástupy úředníků jednotlivých ministerstev zabývaly vymýšlením obskurních důvodů proč údajně není premiér Česka ve střetu zájmů? Ne, právě naopak. Tohle je totiž teprve ukázkový lex Babiš! Umožní Andreji Babišovi a těm, kdož se s ním vezou, nejen legálně tajit svoje příjmy, ale také platit méně na daních. Je vám to jasné, čaulidi? Vážně čaulidi našeho současného premiéra a jeho skvadru pořád ještě považují za protikorupční sílu? Jiří Švachula, Jiří Faltýnek ml., Brno, Jaroslava Jermanová-Pokorná středočeský  kraj, Taťána ministryně králičí bobky Malá, Czech Tourism, Aleš Pangrác a Klára Dostálová, tendr na mýtný systém a Jaroslav Faltýnek st., sponzor ANO a zeť ministryně Schilerové a nezákonné získávání informací z policejních spisů, tendr na nové elektronické dálniční známky ministra dopravy za ANO Kremlíka, instruktážní dopis předsedy mediálního a volebního výboru poslancům před volbou členů Rady České televize a fellow-travelleři jako Veselý, Lipavská nebo Petrov, křivá přísaha AB ohledně jeho dětí v poslanecké sněmovně v záležitosti Čapího hnízda, šméčko s reklamou Agrofertu tamtéž, šméčko s korunovými dluhopisy, evropské dotace pro Agrofert, díky nimž se Česká republika stává fackovacím panákem EU, na což Andrej Babiš reaguje urážením ženy ….atd…..atd…  A pořád tuhle kriminální partu duševních chudáků bez  názoru čaulidi volí? Co z toho plyne? Nedokážeme bohužel říci, co je dnes ve světle přijetí tohoto zákona větší sranda. Ta čechovovská. Smjech skvoz sljozy. Sledovat jednání poslanecké sněmovny (78 poddaných Andreje Babiše plus 15 fellow-travellerů z KSČM a 20 fellow-travellerů z SPD), sledování jednání toho spolku, kterému se dosud pořád říká vláda (8 poddaných Andreje Babiše plus 4 fellow-travelleři z ČSSD), sledování Šťastného pondělí Jindřicha Šídla na TV Seznam, nebo sledování pořadu Jiřího Krampola Nikdo není dokonalý?

Text vyjadřuje názor autora, nikoli redakce deníku FORUM 24.

V rámci zkvalitnění a obohacení naší práce bychom vás rádi vyzvali, abyste se aktivně podíleli na tvorbě obsahu našeho webu. Z tohoto důvodu existuje sekce Hyde Park, která vám nabízí možnost, vkládat své blogy a tím se vyjádřit k problémům, jež hýbou společností, nebo trápí právě vás.

Pokud se tedy chcete stát přispěvatelem našeho deníku FORUM 24, obraťte se na nás mailem na adresu [email protected] a my pro vás rádi vytvoříme přístup do našeho systému, kde budete moci své texty vkládat. Po nutné editaci vašich příspěvků blogy publikujeme.

Revue Forum Banner