Korona

archiv

Ilustrační foto | FOTO: archiv

Nějak nemohu sehnat roušku. Desinfekční gel. O respirátoru ani nemluvě. Co vím, hodně se toho poslalo Číně. Naše strategické rezervy asi nejsou rezervami. Každopádně nikde nic není.  Prý jdou tyhle věci státu.  A stát s tím zachází tak, že naše bezpečnostní složky navlékne  do ochranných obleků a postaví je do role kamelotů, kteří v 21. století (!) mají za úkol na přechodech rozdávat letáky.

Zajímalo by mne, kolik bezpečnostních pomůcek, které nutně potřebují např. domovy seniorů se takto účelně spotřebovalo. O problému se vědělo od prosince a ještě nedávno se posílal nedostatkový materiál jako úslužný dar totalitní Číně. Jeden zákaz stíhá druhý, díváme se na politiky, kteří místo toho, aby sami dávali lidem naději, straší. Viditelně nervózní a působící tak, že nemají situaci pod kontrlou a že se o ně člověk pomalu začíná „bát“, zda nejsou nakaženi sami. Žádní vůdci typu Churchilla, spíš vystrašení uličníci.

Soukromé laboratoře, které chtějí lidem vyhovět jsou dehonestovány. O lékařce, která se snažila pomoci ministr zdravotnictví veřejně šířil vědomou lež. Lidé jsou vydáni na pospas osudu, nemají se jak chránit, při čemž osobní ochrana každého je základ. Zdravotnictví je dlouhodobě poddimenzované a je otázkou, jak dlouho ten nápor vydrží.  Restriktivní opatření mají  tuto situaci zamaskovat. Ostatně, teď již stejně nic jiného nezbývá. Každý nákup je teď jednoduchou loterií, ve které nejsou hlavní výhrou miliardy, ale nákaza. Pokladní jsou tomuto riziku vystaveny mnoho hodin denně za mizerný plat. Byl bych rád, aby až se to přežene (a jednou to naštěstí skončit musí), tak aby se na tyhle věci nezapomnělo……

 

Text vyjadřuje názor autora, nikoli redakce deníku FORUM 24.

V rámci zkvalitnění a obohacení naší práce bychom vás rádi vyzvali, abyste se aktivně podíleli na tvorbě obsahu našeho webu. Z tohoto důvodu existuje sekce Hyde Park, která vám nabízí možnost, vkládat své blogy a tím se vyjádřit k problémům, jež hýbou společností, nebo trápí právě vás.

Pokud se tedy chcete stát přispěvatelem našeho deníku FORUM 24, obraťte se na nás mailem na adresu [email protected] a my pro vás rádi vytvoříme přístup do našeho systému, kde budete moci své texty vkládat. Po nutné editaci vašich příspěvků blogy publikujeme.

Revue Forum Banner