Lynč? Ne, pokrytecká zbabělost

Eric Drooker

Tak oni nám bobánka včera lynčovali?
Když si chce pan Klaus mladší stěžovat, že tam byla holčička, tak tam ale nemůže jít zároveň se svými soudruhy ze strany jako představitel té strany a zároveň jako tatínek s děckem. To si musí vybrat. Takhle je to opět vyděračské – jsem předseda Trikolory, ale jako štít mám holčičku. Už v tom se projevuje necitlivost a neohleduplnost, nejen k blízkým, ke všem.
To je jako když si fotbalista běží schválně k bráně pro penaltu a pak to hned žaluje sudímu – hele, oni na mě byli oškliví. Že se tam píská a skanduje, to jelo on-line od rána ve všech médiích, to věděl každý.

Jedna paní prý že tímhle chováním mu akorát přihráváme voliče. To je přesně ta předposranost, co nám tloukli do hlav v 88. a 89., neprovokujte, jinak to bude ještě horší, Moskva utáhne řemeny a lidi polezou do strany kvůli vám, protože jim nenecháte klid na práci. A přesně proti tomuhle „nedrážděte režim, ať to není ještě horší“ se stavěl Havel. Uhýbat zlu – nikdy. A kdo si z pískání na tohohle nenávistného člověka odvodí, že by ho měl volit, tak nevím, v jaké vatičce bychom takové rozkývané třtiny měli do voleb držet, aby jim náhodou něco, co někde zaslechnou, neutvořilo „občanský a volební postoj“.

A lynčovat slovy mu vadí? Jemu? Když navíc každou jeho větu média přebírají?:
„Nemyslím si, že savci mají 27 pohlaví podle toho, jak se cítí a že máme tyto bludy učit ve školách. Světovou politiku nemá určovat 16letá puberťačka ze Švédska s diagnostikovanými psychickými poruchami,“ vymezil se Klaus ml. proti aktivistce Gretě Thunbergové.
Poslední kapkou byla jeho slova ve sněmovně, kde přirovnal přijímání nařízení Evropské unie k výběru Židů do nacistických transportů.
Na Národní napochodovali jako komando, chtěl jít aktivně do konfliktu. Na druhou stranu věděl, že se jeho rukojmí – holčičce fakt 17. na Národní nic nestane. S dětma tam bylo tisíce lidí, ale neměli s sebou, na rozdíl od něj, gorily. Hlavně ji zvedl, aby to bylo vidět na kamerách.
Ale aby ji uklidnil, povídal si s ní, vysvětlil jí, že se nic neděje, že se prostě křičí a píská a tleská jako třeba při sportu, ať nemá strach, to ani jednou. Ani se na ni nepodíval. Staral se jen o kamery a své divadlo.
Strašně ubohé hraní si na chudáka. Ještě se měl válet po zemi jako zraněný fotbalista.

S tímhle zbabělcem v čele státu bych tedy chtěla jít do války. Hrdina. Ten by zdrhnul z boje, protože na něj houkli, a ještě by nás všechny napráskal jako Čurda, protože za to můžeme my, že se bojí.

Text vyjadřuje názor autora, nikoli redakce deníku FORUM 24.

V rámci zkvalitnění a obohacení naší práce bychom vás rádi vyzvali, abyste se aktivně podíleli na tvorbě obsahu našeho webu. Z tohoto důvodu existuje sekce Hyde Park, která vám nabízí možnost, vkládat své blogy a tím se vyjádřit k problémům, jež hýbou společností, nebo trápí právě vás.

Pokud se tedy chcete stát přispěvatelem našeho deníku FORUM 24, obraťte se na nás mailem na adresu [email protected] a my pro vás rádi vytvoříme přístup do našeho systému, kde budete moci své texty vkládat. Po nutné editaci vašich příspěvků blogy publikujeme.

Revue Forum Banner