Metafora s luštěninou

Donesla se ke mne informace. Ekonomická, snad nárohospodářská, finačně zabarvená a krajně až extrémně nepříjemná. Naši sousedé zleva, jak praví vlastenčíci, vítači a nedoukové vedeni nějakou ženskou rozenou v Ruskem spravované části děleného Německa, opět budou mít přebytkový rozpočet. Něco musí dělat špatně, utrousila tetka Sóralová na návsi čekaje na městskou dopravu úplně zdarma. Naše hvězda na ekonomickém nebi dře do úmoru. Podporovaná trestně stíhaným ministerským předsedou, jemuž krom České republiky nic nepatří a do nebes vychvalovaná ruským agentem pro čínskou rozvědku. Přesto rozpočet končí deficitem. Kalousek by se měl stydět,pravila tetka Lónová. Takhle kazit dobře odvedenou práci, to musí být k uzoufání. A mohlo být hůře navázal na téma soused, známý poťouchlík. Nebýt výnosů z EET. 18 mld navíc zdobil by schodek rozpočtu a ani na dětská hřiště a hasičská auta by nebylo.

Nebylo dobře expertovi na dohledání nezdaněných kabelek, ušatému traktoristovi, na ředitelství Celní správy. Toto všimné zdálo se mu nedostatečným. Bakšiš, za který mimoběhem stíhal a vsadil za katr trojici poslanců v roce, kdy s tvorem Ištvánovým a státní zástupkyní, která tajně posoudila zjevný střet zájmů, soudně uznaného klevetníka a estébáka, rozložila demokraticky zvolenou vládu. Stejně demokraticky zvolenou jako tu dnešní, na což upozorňují příznivci předání státu firmě, co nikomu nepatří. Nu a Celní expert zklamán novým působištěm odešel do civilních služeb na úkor státu. Stane se nezaměstnatelným. Ve zmateném rozhovoru poskytnutém neholdingovému, skutečnému novináři se vyznal, že v celních službách neměl příležitost porušovat zákon, pohybovat se za hranou zákonnosti a dokonce byl nemile popotahován, vtáhl do trestního řízení armádu, čímž zřejmě poskytl munici obhajobě. Také se počínají drolit jím vyfabulované a následně vysoustružené causy. Ty případy, které jen shodou nepříznivých náhod vypadají jako vendeta a výtečně užité v holdingovém tisku.

Tisk holdingový bude mít přetěžký úkol. Prchalovic Mára již rozepisuje noty a nejobjektivnější novináři, pseudonovináři pod vedením Járy Kojzar Plesla a Ištvánoviče Lékovitého budou míti napilno. Jejich nemajitel se rozhodl. ČR začlení do holdingu ať to zaplatí daňový poplatník, dříve ať to stojí co to stojí, případně ji pošle po vzoru Titaniku, ovšem bez charismatických herců a průvodní píseň bude nahrazena umíráčkem, ke dnu. Nebo na Východ. Zde myšlenkový trust tetiček na návsi ještě nemá jasno. Trestně stíhaný podvodník, neplatič daní, křivopřísežník etc etc dal najevo, že ho nějaká neholdingová komise z donátorské EU nezajímá. Nebude se řídit jejich doporučením an jsou pro holding, který nevlastní likvidační. Přece jen konglomerát firem bez dotací a státních zakázek padá ke dnu rychleji než sliby voličům. Někteří lžiposlanci z opozičních stran a neholdingoví novináři se snaží, by se upamatoval, že jest prime ministrem všech, tedy i nás, kteří mu bláhově hlas nevhodili. A měl by tudíž hájit zájem všech oproti firmě bez majitele. Na důkaz marnosti navrhuji pořídit si neholdingový hrách a prudce jím mrštit o nejbližší zeď.

Zeď mezi mnou a kávou je prolomena. Hořkou.

Text vyjadřuje názor autora, nikoli redakce deníku FORUM 24.

V rámci zkvalitnění a obohacení naší práce bychom vás rádi vyzvali, abyste se aktivně podíleli na tvorbě obsahu našeho webu. Z tohoto důvodu existuje sekce Hyde Park, která vám nabízí možnost, vkládat své blogy a tím se vyjádřit k problémům, jež hýbou společností, nebo trápí právě vás.

Pokud se tedy chcete stát přispěvatelem našeho deníku FORUM 24, obraťte se na nás mailem na adresu [email protected] a my pro vás rádi vytvoříme přístup do našeho systému, kde budete moci své texty vkládat. Po nutné editaci vašich příspěvků blogy publikujeme.

Revue Forum Banner