Ministryně přes výpalné

Donesly se ke mne úvahy ministerstva přes krávy, voly a drůběž. O pastvinách nemluvě. Nu nějaký sofistikovaný úředník dospěl k názoru, že slevové akce marketů, suprrrrmarrrrrrketů, GIGAMARKETŮ, prostě obchodníků obecně, jsou ku škodě. Bohužel nezvěděl jsem komu konkrétně. Jediné, co mi je jasné, že soutěž o zákazníka dostává frakovné. Ostatně mlácen bude i důchodce, závodící o překot v dálkovém, překážkovém slevovém marathonu, udržujíce své tělo v kondici. Zahmouřil jsem oči a zavzpomínal na roky mého jinošství. Vše bylo stejně levné či drahé, v jakékoliv sámošce od Aše po Prešov. Tedy cenovky. Tovaru a polotovaru bylo poskrovnu. Možná, až dosáhneme tohoto stavu bude ještě LÉPE.
Lépe bude jistě od hlodavců prokousané státní kase. Mastná Alča má vizi. Co živnostník to debil. Rád a nadšen si poplatí měsíční výpalné 5.500,- natvrdlé české měny. Připočte k tomu povinné pojistné 4.500,- a máme tady krásných kulatých 120.000,- ročně. Státu. Za nic. Tetka Křópalová na návsi u nás ve vsi odcházeje se slevněným nákupem z marketu, užaslým stejně starým dorostenkám vysvětlovala, že má jen maturitu ze střední ekonomické, ale ovládaje trojčlenku a všechna písmenka abecedy, i pozpátku, zvěděla četbou návodu k vyplnění daňového přiznání, že jejich kadeřnice by musela upadnout přímo na hlavu, aby přistoupila na tak výhodnou nabídku. Strýc Pépi se vmísil, nepřizván do diskuse. Tvrdil, že zaslechl od vlastnice pracující na Finační správě, že na takové nepřizpůsobivé vypustí nějaké plazy. Tuším Kobra říkal. Hledal jsem v Brehmově životě zvířat a Alfred daňové kobře nevěnoval ani písmenko. Možná strejda Pépi jen fabuluje.
Fabuluje dobře a s radostí náš moravský šikmooký šógůn. Již dlouho trpělivě čekal na svou příležitost. Dočkal se. Ovšem jen člověk s bujnou fantasií dovede plavovlasého německého domorodce přeonačit na blouda muslimské víry. Jediné pojítko by bylo, pokud by atentátník, etnický Němec, z nacistických důvodů útočil jak na Synagogu tak na kebab. Ovšem náš roztomilý bijec přistěhovalců přispěchal s tezí, že šlo o důsledek migrační politiky EU. Budu muset poprosit espéďáckou buňku shlukující se u nás ve vsi za mostkem přes potok o vysvětlení. Když každému poručím pivo tak dvě mne nezruinují.
Zruinovaly nové pořádky mravnost. Náš nejvyšší normalizátor se vydal mezi lid prostý, mladý, studující. Študentíkům ovšem bylo vymezeno co můžou. Jedna slečna se nechala slyšet, že po přečtení seznamu na co všechno se NESMÍ optat, zbyla ji jen otázka. Jak se máte pane trestně nestíhatelný dotační podvodníku, vyšetřovaný EU, OLAFem, útvarem pro odhalování zvlášť závažné hospodářské kriminality, emitente korunových dluhopisů sám sobě, neplatičí daní, prodejče svých firem sám sobě, PROFROSTE a beneficiente ? Věřím, že ke zloušce dospělosti dospěje ve zdraví.
Zdraví Přerov. Sousední městečko. Pravil jeden starousedlík, že oslavy 30. výročí sametové revoluce jsou detailně naplánovány a na případné jiné, další, návrhy Primát or, již nebude reflektovat. Program? Úvodní řeč soudruha Primátora (ANO), nic, závěrečná řeč pamětníka událostí (KSČ, dnes KSČM). Svíčky, hymna, konec.
Konec. Konec ? Konec !!!
Ještě ne, káva je sice hořká, ale zdaleka ne konec.
SNAD

Text vyjadřuje názor autora, nikoli redakce deníku FORUM 24.

V rámci zkvalitnění a obohacení naší práce bychom vás rádi vyzvali, abyste se aktivně podíleli na tvorbě obsahu našeho webu. Z tohoto důvodu existuje sekce Hyde Park, která vám nabízí možnost, vkládat své blogy a tím se vyjádřit k problémům, jež hýbou společností, nebo trápí právě vás.

Pokud se tedy chcete stát přispěvatelem našeho deníku FORUM 24, obraťte se na nás mailem na adresu [email protected] a my pro vás rádi vytvoříme přístup do našeho systému, kde budete moci své texty vkládat. Po nutné editaci vašich příspěvků blogy publikujeme.

Revue Forum Banner