Mladí komunisté

Eric Drooker

Mladí komunisté.

Už jsou tady.Usmívají se na nás z nejnovějších plakátů KSČM k volbám do EP.A u nich hesla,která mají zaujmout voliče.Vlastně sliby,co všechno tito mladí chtějí, a jak se postaví za lidi.Třeba to heslo o cenzuře internetu.Řeknu to veršem:

když slyším, že si komunisté

nepřejí censuru

to se musím smát

hodně totiž pamatuji

  • je mi přes šedesát!

Při té prohlídce galerie populizmu člověka napadne.Mladí komunisté?Co jsou ti lidé zač?Odpověď je ovšem nasnadě. Právě pro příslušnost ke generaci zmíněné výše.Jsou stejní, jako jsme byly my v jejich věku.Statisíce občanů republiky, mých vrstevníků bylo stejných.Ještě žijí a mohou podat svědectví.Mnozí z nich svědčit nechce – stydí se,že větší část svého života věřili podvodníkům, kteří jim ukradli lidskou důstojnost. Ti mladí skočili na  stejnou vějičku stejně, jako generace naše. Známe dobře jejich důvody členství v této straně. Jsou stejné, jako byly ty naše – mnohé z nich idealistické,je tam i hodně kariérismu,je tam naivita spojená s osaměním, s úpřimnou touhou  pomáhat či být užitečný.  Známe dobře metody,které na ně byly uplatněny, aby uvěřili. Ty metody, které se samy chlubí svou vědeckou propracovaností,jak vyžehlit lidský mozek, aby věřil jen tomu jedinému.Na rozdíl od generací šedesátníků a starších, mají ovšem tito mladí velkou výhodu – mají možnost vybrat si.

Není ani žádnou záhadou, jaká budoucnost čeká tyto mladé, jestliže zůstanou komunisty.Budou z nich další babišové – bezpáteřní ubožáci, pachtící se za mocí i za cenu fízlování vlastních soudruhů, i za cenu spolupráce se samotným třídním nepřítelem.Budou z nich další ovčáčkové – mistři pokrytectví co si udělají dobrý kšeft z lidské prostoty a sprostoty.Najdou se i noví tomanové – dědiční ministři čehokoli, na čem se dá vydělat, i kdyby pomocí obřích střetů  zájmů.Nesmíme nezmínit ani nebezpečí nových klausů – umělců vecpat se do povědomí lidí, hlavně když to prospívá jejich přerostlému egu a narcisizmu.

A další zemanové – funkcionáři na jakémkoli státním postu,vymýšlející si lži přímo před objektivem kamery,ti, kteří vlastními spoluobčany pohrdají,ale třesou se před nepřízní svých,pohříchu cizích chlebodárců.

A pak budou i tací, kteří pochopí, že měli v mládí lépe vybírat. A projdou si stejným peklem ponížení a vzteku, jako každý člověk, který byl někdy znásilněn a zneužit,komu ukradli dobrou vůli a jeho schopnosti použili proti němu.

Naštěstí je ještě dost těch, kteří se snaží, aby bylo z čeho vybírat. Toto štěstí potkalo naši generaci, bohužel hodně pozdě. A měli bychom ho využít. Neustále dokazovat  mladým komunistům jak zrůdná je jejich ideologie,svědčit o tom, jaké zločiny mají na svědomí jejich ideoví předchůdci. A ptát se – chcete být stejní? Protože pod rudým praporem  vám už nikdo na výběr nedá – budete stejní!

Text vyjadřuje názor autora, nikoli redakce deníku FORUM 24.

V rámci zkvalitnění a obohacení naší práce bychom vás rádi vyzvali, abyste se aktivně podíleli na tvorbě obsahu našeho webu. Z tohoto důvodu existuje sekce Hyde Park, která vám nabízí možnost, vkládat své blogy a tím se vyjádřit k problémům, jež hýbou společností, nebo trápí právě vás.

Pokud se tedy chcete stát přispěvatelem našeho deníku FORUM 24, obraťte se na nás mailem na adresu [email protected] a my pro vás rádi vytvoříme přístup do našeho systému, kde budete moci své texty vkládat. Po nutné editaci vašich příspěvků blogy publikujeme.

Revue Forum Banner