Mluvečka, Ondra a Vondra

Eric Drooker

Donesl se ke mne neskutečně inspirativní výrok. Autorem je Mluvečka: “Do čisté pramenité studánky napadaly kapky jedu. Když člověk s minulostí z předlistopadové éry položí kytičku, činí tím pokání, a měl by následovat potlesk, ne řev,“ Vidím je sešikované v klaku. Za sebou v řadu stojí Heliodor Píka, dr.Horáková a stovky dalších. V druhém sledu Slánský a dalších 11 prominentních komunistů an tleskají až se jim od kostí práší. Takto rozrušeně komentovala tetka Ózká, zřejmě vzpomínajíc jak kající se, rozkulačil tatínka až z toho radostí zesnul. Tatík. Kající se, si odnesl co unesl a žije spokojeně dodnes. Autor také projevil zájem o vstup do politiky. Zaujalo mne to, prohodil soused odvedle. Doposud jsem si myslel, že funkce presidenta je funkcí politickou a jeho názory tlumočené mluvčím nejsou soukromé, určené k domácímu krbu. Mluvčí se tak stává součástí politiky. Mluvečka obzvláště. Nejsem v souladu se sousedem. Jsem přesvědčen, že z Hradu nefouká politika, jen politikaření, lhaní, osočování, údery domnělým nepřátelům, ale s fungováním politiky se to má jako demokracie ke Kimovi.

Kim, jedno který, předobraz vizionáře pro mlátičku lžidoktora Ondráčka, jehož sekundárním proviněním je četba českých překladů imperialistických autorů, an užil sousloví vůči kolegovi ve stranické zbroji, jdi se bodnout. Náš lžipremiér pochopitelně pochopil, že má jít k šípku za pro zabýčeného komunistu muletu – pochvalná slova vůči panu Havlovi a velmi upřímnou omluvu skrzevá členství ve straně. Teta Ózká nenechajíce si ujít mlátičkův srdcerváč prohodila, že i Hannibal Lector měl upřímně lidi rád.

Rád nade vše má i Vondráček. Svého vůdce. Jen mi nikdo nevysvětlil, jak tento vyvolený mezi vyvolenými mohl odvděčiti se svému majiteli naprostou indiskrecí stran jeho vlastnictví firmy co úředně nikomu nepatří. Jeho řečnická otázka nešťastně položená redaktorovi neholdingového typu: „ Vy byste pane redaktore svůj majetek svěřil do péče cizím lidem ?“ vejde do skript právnických fakult napříč republikou pod názvem „Jak utopit svého klienta“.

Klientelismus, slíbil do mrtě vymýtit podtatranský čerpadlář mezinárodního formátu. Vzhledem k tomu že Mára zaslechl o Komenském a jeho stále živém díle „Orbis sensualium pictus“ usoudil, že jeho voličům je třeba názorně předvést by pochopili rozdíl mezi instalací trafikantů za éry zloducha Nečase a jeho instalací trafikantů a jmenoval dr. Prototopovou tajemnicí jakési psychospolečnosti. Vyzdvihl její zeměpisné znalosti Ukrajiny s přihlédnutím ke Krymskému poloostrovu a protipilulkový zápal. Zřejmě poté co z dopravního pilota vyrobila lidskou trosku.

Trošku se namíchl Kája. Komárek. Mladší. Se stoickým klidem vzkázal směrem ke Strakovce. Urážka přijata. A zrušil veškeré smlouvy stran inzerce holdingovému imperiu s douškou, že inzerce do upadajícího periodika by byla zločinem na ekonomice SAZKY. Tiskový mluvčí pak zdůraznil, že navýšení daňové zátěže SAZKY o 35 procentních bodíků naprosto nesouvisí s rozhodnutím o ukončení reklamních aktivit v impériu AGROFERTU. Bylo by prý bláhové domnívat se, že předseda vlády by jakkoliv ovlivňoval chod holdingu AGROFERT a měl z něj majetkový prospěch neb to nad slunce jasněji v čaulidi deklaroval.

Deklaruji, že dopíjím rozvernou, hořkou kávu.

Text vyjadřuje názor autora, nikoli redakce deníku FORUM 24.

V rámci zkvalitnění a obohacení naší práce bychom vás rádi vyzvali, abyste se aktivně podíleli na tvorbě obsahu našeho webu. Z tohoto důvodu existuje sekce Hyde Park, která vám nabízí možnost, vkládat své blogy a tím se vyjádřit k problémům, jež hýbou společností, nebo trápí právě vás.

Pokud se tedy chcete stát přispěvatelem našeho deníku FORUM 24, obraťte se na nás mailem na adresu [email protected] a my pro vás rádi vytvoříme přístup do našeho systému, kde budete moci své texty vkládat. Po nutné editaci vašich příspěvků blogy publikujeme.

Revue Forum Banner