My nezodpovědní…

Ilustrační foto (Pixabay/fernandozhiminaicela)

Ilustrační foto | FOTO: Pixabay/fernandozhiminaicela

Přišlo zaří a s ním průšvih, ejhe lidé se vrátili do práce, děti do škol a zlý virus z dovolené. Čísla překonávají rekordy a my se dozvídáme, že v konečném důsledku jsme za to odpovědní právě my, lidé kteří v této zemi žijeme a jsme tak nuceni snášet bezradnost a experimenty této vlády. Snad není den, kdy by hlavně v korporátním tisku neproběhl komentář na toto téma, kdy jeho autor označuje nás všechny za nezodpovědné proto, že chceme normáně žít a třeba se i bavit. Tak nějak se ale zapomnělo na proklamace vládních politiků ze začátku léta. Budeme mít chytrou karanténu, která všechny nakažené odchytí, vytrasuje a odstaví do domácího vězení. Stále nám bylo tvrzeno, že je vše pod kontrolou a není se čeho bát.  Pokud jsme udělali chybu, tak jednu. A to, že jsme všem těmto tvrzením uvěřili a na jeho základě se začali chovat.

Bohužel, až pozdě nám došlo, že ona chytrá karanténa pod vedením plukovníka Primuly je ve finálně stejně „blbá“ jako byla již v březnu, že se vše hodilo na hygienické stanice, jejichž pracovníky do té doby zajímala maximálně plíseň v hospodské kuchyni a v konfrontaci s jejich novou a nečekanou pracovní náplní totálně selhali. Pravda, těžko jim co vyčítat. Léta byli zvyklí na pohodovou práci za erární peníz a benefity v podobě obědů za peníze živnostníků, které kontrolovali. Na to, že mají být hlavními řešitele krize nebyli mentálně ani profesionálně připraveni.

Systém se začal sypat již v první polovině léta, ale všichni dělali mrtvého brouka, premiér se válel na Krétě a noviny byly i v té době plné toho, jací jsme premianti a všichni okolo nás jsou totální lůzři. Parník se potápěl, kapela hrála. A když jsme se začátkem září začali plácat ve vodě, ti co před tím ukradli záchranné čluny se nám začali smát, že si za to můžem sami.

Plukovník má nyní tu drzost vykládat, že když mluvil o uzavření hranic měl pravdu, protože nás za dané situace nikam nepustí. Varování před nebezpečností Chorvatska se vytratilo do prázdna, protože najednou bylo bezpečnější odjet tam, než zůstávat zde.

V půlce září po strkání hlavy do písku byla odklizena nešťastná postava postpubertálního Vojtěcha a na jeho místo nastoupil lampasák zažívající svůj návrat v záři lefrektorů jako nový spasitel. Oprášil náhubkovou mantru do té míry, že se k náhubku upíráme jako ke svatému Grálu a toto náboženství zároveň má i své kacíře.

Náhubky se staly jedinou cestou k záchraně. Co na tom, že když si ho nasadím, možná (?) tím chráním své okolí. Je známým faktem, že jedním s faktorů ovlivňujících průběh nemoci je i to, jak velké náloži viru jsme vastaveni. Vykašlávání viru je obranná reakce těla. Asi nikoho z nás nezabije, když si náhubek nasadíme na hodinový nákup v marketu, ale mít ho na ksichtě 8 hodin denně např. v práci mimo jiné znamená, že pokud již virus máte a nevíte o tom, ve svém náhubku si pěstujete jeho malou kolonii, kterou se pak sami infikujete. Není divu, že pak rostou případy s těžším průběhem, hospitalizací, smrtí… Úniku z toho není, zase se vynořilo spousta samozvaných policajtů, kteří vás budou šmírovat na každém kroku cítíce svou příležitost. Že tím naše ústavní právo na ochranu vlastního zdraví a života dostává pěkně na frak se neřeší. Spasitel Prymula a náhubková matra jsou prezentovány jako jediná možná cesta k záchraně. Kolabující studenti na školách v důsledku přidušení náhubkem jsou ztráty, se kterými se počítá.

Ještě ani pořádně nezačal podzim, ale již teď je jasné, že nás čeká ještě pořádná jízda…. Bůh s námi…

 

Text vyjadřuje názor autora, nikoli redakce deníku FORUM 24.

V rámci zkvalitnění a obohacení naší práce bychom vás rádi vyzvali, abyste se aktivně podíleli na tvorbě obsahu našeho webu. Z tohoto důvodu existuje sekce Hyde Park, která vám nabízí možnost, vkládat své blogy a tím se vyjádřit k problémům, jež hýbou společností, nebo trápí právě vás.

Pokud se tedy chcete stát přispěvatelem našeho deníku FORUM 24, obraťte se na nás mailem na adresu [email protected] a my pro vás rádi vytvoříme přístup do našeho systému, kde budete moci své texty vkládat. Po nutné editaci vašich příspěvků blogy publikujeme.