Jeden by si řekl, že se ČSSD z minulého vládního angažmá s ČSSD poučí. Omyl.

Když se nad tím tak zamyslím, ČSSD je vlastně naprosto předvídatelná strana a její kroky jsou transparentní. Vždy udělají pravý opak toho, co byste očekávali.

Jejich chování ale nerozumím – je to jako kdyby vám někdo uřezal obě ruce a jednu nohu – a vy ho teď prosili, aby vám uřízl i tu zbývající. Toto politické harakiri je smutnou labutí písní kdysi nejsilnější české/československé politické strany. Možná je čeká jen další slučovací sjezd, kdo ví. Jak na to, to oni by věděli.

Jenže pro mě jako pravicového politika je to smutná zpráva – jsme ve stejné situaci, kdy na konci příběhu hlavní hrdina porazí nepřítele, nastává pocit vítězství, ale vy si říkáte: „A co teď?“

Politická smrt ČSSD mě skutečně netěší – mají (měli) vyhraněný názor, který je (byl) často v rozporu s naším přesvědčením o chodu společnosti. Naše současná protiváha ovšem žádný názor nemá – tedy má – takový, který je zrovna ve společnosti většinový. Kdyby si lidé usmyslili, že Země je placatá, Andrej Babiš oblepí republiku billboardy s nápisem „Na okraji Země vybudujeme klouzačky do nekonečna a ještě dál! Přímo a hned!“

Nad morální pokřiveností sociálních demokratů skutečně zůstává rozum stát. Vlastimil Tusar teď musí rotovat v hrobě nepředstavitelnou rychlostí. Měli jste možnost získat své voliče zpět správným morálním rozhodnutím, místo toho držíte basu s trestně stíhaným premiérem, slovenskými soudy uznaným agentem StB.

Dobrou noc.

 

Autor je členem ODS.

Text vyjadřuje názor autora, nikoli redakce deníku FORUM 24.

Revue Forum Banner
Profilový obrázek
Jan Pešek