Návrat Červené Karkulky

Doneslo se ke mne drnkání. Tu jemné brnění, tam silné. Na nervy hradnímu předvoji východních mocností. Předlouho také krotil svůj východní temperament notorický sudič a lhář, toho času nechtěný nájemník Strakovky. Popustil uzdu své vášni mluvit do všeho čemu nerozumí a svorně, ruku v ruce s podobným modelem z Hradu, pustili se do mladého muže z Černínského paláce. Hrubě, prosti espritu, chvílemi spílali, chvílemi láli. Obsahově si notovali. Jen v marginálnosti se neshodli. Hradní notorický lhář a alkoholik od pohledu, tvrdí, že mladý muž je hrobař sociální demokracie bez vzdělání, rozhledu a zkušeností, zkušenosti s pohřbívání socdem sám má na rozávání a ví o čem mluví, ale zjevně měl na mysli, že nestudoval v Moskvě MGIMO a estébácký synek, beneficient, expert na krádeže cizího majetku, zaklekávač a hrobař české domácí gastronomie tvrdí, že kope ne za čínské slávisty, ale Kalouska a TOP 09.

TOP TEN slibů v přednesu SLIBOTECHNY č.r. doznal změn. Pravda, na určité sliby pomalu a tiše, jak roztomilá vločka, usedá prach, básnicky chrstla do lůna politické neziskovky tetek na návsi u nás na vsi teta Sóralová a nadhodila, že určité sliby se nedaj plnit ani o Vánocích. Jen Brno, jak ji informoval synovec odtamtud, je prý příliš malé na absorbci stadionů různé povahy přislíbené v rámci SLIBOTOUR sponzorované z dotací firmou co nikomu nepatří. Je to nespravedlivé, poposunula téma teta Ólická, důchodkyně. Mne nikdo tak „nehópal“, Nikdo mi neslíbil tolik, co nynějším adeptům, důchodcům čekatelům. Rozladěně opustila tetky a šla číst vnukovi realistické pohádky, tuším říkala něco o Červené Karkulce.

O Červené Karkulce vyprávěli i v ruské státní televizi starostovi jakési městské části. Pražské. Dokonce v přímém přenosu. Přebajkované pohádce nemohl starosta tak úplně uvěřit a s důsledností exnovináře bulvárního typu, kupodivu s přesností Citizen Calibre 0100, rozporoval jak děj, tak jednotlivé postavy a pro hůře chápajícího konzumenta nedělitelné, jediné správné, býchodní, ruské pravdy ogrimasoval nepřesnosti. Ještě nynčko ho musí bolet mimické svalstvo. Jako bonus pak přidal Několik Vět. Ty způsobily na Hradě takovou paniku, že nosiči při přenosu v rámci přenosu upustili nejvyšího velitele všech našich vojsk až ten upadl břichem na záda.

Záda nám všem poplatníkům i nepoplatníkům ukázal jurodivý ujo. Prekabátil celou EU i s expertními komisemi a všemi auditory světa sdruženými do jakési politické neziskovky s jediným programem – Antibabiš. Rozhodnutím vlády, které jen shodou náhod předsedá, se vyplácením dotací bude zabývat vládní agentura. Ta. tak nějak nemá v gesci či stanovách vetknuto zkoumat nějaký bezvýznamný střet zájmu i kdyby tam čouhal jako dotovaná sláma z čínských bagančat. Je to skutečná náhoda, Náhoda všech náhod, ucedil stréc Vincek. Je to prostě pechfógl, ten náš prime minister. O tom co všechno nechtěl a osud zaonačil jinak, budou jednou psát písně potulní hudci a pimprlová divadla hrát kuplety.

Kuplet mne napadá při konzumaci ultrahořké kávy. Příště ?

Text vyjadřuje názor autora, nikoli redakce deníku FORUM 24.

V rámci zkvalitnění a obohacení naší práce bychom vás rádi vyzvali, abyste se aktivně podíleli na tvorbě obsahu našeho webu. Z tohoto důvodu existuje sekce Hyde Park, která vám nabízí možnost, vkládat své blogy a tím se vyjádřit k problémům, jež hýbou společností, nebo trápí právě vás.

Pokud se tedy chcete stát přispěvatelem našeho deníku FORUM 24, obraťte se na nás mailem na adresu [email protected] a my pro vás rádi vytvoříme přístup do našeho systému, kde budete moci své texty vkládat. Po nutné editaci vašich příspěvků blogy publikujeme.

Revue Forum Banner