Návrat Dadaismu

Doneslo se ke mne DADA. A nebo. Realita ? Reálné DADA to asi bude. Zazněla v jakýchsi zprávách netuším na jaké TV, že jsme trumfli i tak progresivní EU. Budeme mít komisi pro kojení. Národní. Komisí zdá se, není nikdy dosti. Stranicky činných ANOodborníků máme habakuk, tudíž je stále větším problémem jejich umístění. V konzevativní EU z neuspokojivých důvodů uplatnění nenašli. Se útěchou v duši upomínám se na grandiózní objev nějakého Špidly, že v létě svítí slunce a je vedro. Zaměstnanci trpí žízní. Do Špidlova objevu zmírali zaměstnanci žízní po stovkách. Opékali se bez rozmyslu na poledním slunci. Někteří bez směrnice i ve škvarek metamorfovali. A pak ? Už ne. KOLOSÁLNÍ ÚSPĚCH. Povšimli si toho orgány EU a naši odborníci již tam mají útrum.

Útrum nemají v naší, tedy JEHO, zemičce. Starší spoluobčan při netransparentní diskusi u pivka utrousil, že blbosti nikdy není dosyta. Doposud rodičky neměly tucha, že by měly kojit. A jak. Přisprostlý soused pravil, že je to vynikající nápad a hlásí se jako vládní expert.

Expert, docent muzikologie, v Brně prohlásil PUNK za konzervativně LIFE. Náš obecní punkáč nám tajnosnubně oznámil, že se tázal Iggyho Popa a ten mladého Vénu nezná. Ani jeho disertační práci o Punku. Koňýk v Blavě zírál do orosené sklnice s mokem, zamysle se pravil, že jde o ryzí 5/4 netakt vůči tak taktním lidem jako on. Pak uonán myšlenkou uložil kštici do piva a usnul. Honza Haubert sice Vénu zná, a po prostudování jeho projevu se prý nechal slyšet, že jede traktor, Zetor, dva zetory Hradem prodané, orat step. Sám se vydal na Strahov ke stánku Johna deBila napsat nový punkový skvost o majoretkách. A je jasno.

Jasno má i sociální Twiggy. Systém „nalej, vylej“ potřebuje upgrade. Vylej směrem ke konglomerátu nepatřícímu našemu klevetníkovi poněkud nemírně zadrhává. Slibů občanstvu přehršel a nalej není kde. Osvítilo usilovnou Twiggy. Vezmeme na hůl hospodyňky. Tento buržoázní přežitek, kdy zlý malopodnikatel, nedejBureš živnostník, nechá manželku vykonávat domácí práce, středně situovaný zaměstnanec, nechá manželku řídit domácnost, mladá babička hřejíc si na prsou vnoučata ve snaze pomoci „mladejm“, ztrestá. Po socdemokraticku. Ukradne jim pár miliard a po patřičném dvacátku zbytek rozdělí dle fantasmagorického klíče. Nepotřebným?

Nepotřebné staly se potřebnými neb stát si neumí vynutit dodržování rozsudků. Soudů. Sociální Twiggy tedy ztrestá za vládní neschopnost hospodyňky. No není to ten PUNK ? DADA ? Ne, tedy ANO. Myslím, že to je vykročení správným směrem, Nač se zabývat příčinou, když spáchat důsledek je tak jednoduché.

Jednoduché se po ránu jeví uvařit si kávu. Rozpustile hořkou.

Text vyjadřuje názor autora, nikoli redakce deníku FORUM 24.

V rámci zkvalitnění a obohacení naší práce bychom vás rádi vyzvali, abyste se aktivně podíleli na tvorbě obsahu našeho webu. Z tohoto důvodu existuje sekce Hyde Park, která vám nabízí možnost, vkládat své blogy a tím se vyjádřit k problémům, jež hýbou společností, nebo trápí právě vás.

Pokud se tedy chcete stát přispěvatelem našeho deníku FORUM 24, obraťte se na nás mailem na adresu [email protected] a my pro vás rádi vytvoříme přístup do našeho systému, kde budete moci své texty vkládat. Po nutné editaci vašich příspěvků blogy publikujeme.

Revue Forum Banner