Nechtěné kouzlo násobení mínus jedničkou

Eric Drooker

Donesla se ke mne zprávička. No jak se to vezme. Útlocitnější člověk by ji mohl přijmout jako výhružku.Tetka Sóralová, jemná, citlivá žena, kdy rozpuk již proběhl, drahně let zpět tomu bylo a šediny zdobí její skráně, oko ji zvlhne i při zprávě o tsunami v končinách o kterých nikdy neslyšela, propukla v nekontrolovatelný pláč. Zaslechla podtatranského,jurodivého estébáckého práskače vyznávajícího se, jak vše dělá tak dobře, že i ona má se dobře, dokonce tak dobře, že o tom sama neví. A tento věrozvěst zlodějen a nepravostí i ji sdělil, že povede prohnilé hnutí opětovně do voleb i přespříští rok. I kdyby v cele měl krátit čas, ukrácený mu případným soudem. Z toho chlapce čiší odhodlání, prohodil soused, jdoucí k jinému sousdovi se džbánkem pro pivko, neb stal se z nutnosti sládkem ve vlastní varničce. Nad malými hospůdkami zavěsil obmyšlený ruku v ruce s ANO podruhyní Mastnou Alčou meč starého Damokla. Beneficient, pokračoval žíznivý soused, má pod kůži nedůvěru v jakýkoliv rozsudek, který mu nehraje do karet, nedejŠuman, snad by mu byl na obtíž. Takové rozsudky neuznává a ihned se zaujatostí Bobbyho Fischera posunuje figurky po šachovnici libovolným směrem. Ovšen jen takovým, který zaručuje osobní prospěch jemu a firmám, co nikomu nepatří. A to i v případě. Kdyby EK na čertu se vezla.

Vezla se s vervou ostudě vstříc i MaxiKlára. Maje nevelkou uhlopříčku na TV shlédl jsem kus její osobnosti, kterak přivádí v úžas diváky nemluvě o naprosto konsternovaném spolubesedníkovi. V celé šíři odhalila svou naprostou neznalost problematiky, jejíž má být (dámy od feminismu prominou) gestorem. Odbornice každou verstou.

Versta, coul, libovolné označení odbornosti splňuje i docentka v kategorii hmotnosti, jinak profesorka přes paragrafy ňáká Válková. Tato na ANOslovo vzatá odbornice na obranu obmyšleného, stala se odbornicí na lidská práva s přihlédnutím na právo beneficienta konat cokoliv v jeho prospěch. Její erudice je vskutku nepřehlédnutelná. Kupříkladu, slovo nemravný v souvislosti se slovy politika, premiér, ministr, hejtmanka, lze užíti jen pro nečleny hnutí ANO, jemuž je zavázána více než berle Pedela, kde kdysi přísahala ctít právo.

Právo v dobách její přísahy již stejně bylo znásilněno soukmenovci našeho Prime ministra, ucedila tetka Smékalová na zastávce čekající na volební úplatek v podobě slev na dopravu.

Doprava stejně jako ostatní sliby obsažené v programovém prohlášení již podvakráte proneseným nesourodým souručenstvím marginálních socdemokratických sebevrahů a hnití prohnilého muže, vykazuje zlomyslný matematický úkon. Vynásobením slibů numerem mínus jedna. Nějaký zlý, podlý šotek z úmyslu zeštíhli úřednický aparát vynásobením -1 způsobil bobtnání byrokratického aparátu. Jednoduchým matematickým úkonem ze snižování daňové zátěže, způsobil zvýšení. Také nezbeda jeden zvýšil byrokratickou zátěž. Zákonů přibývá namísto původně přislíbeného zeětíhlení. Užil omylem místo Roundapu, který vyplýtval na jakési cizí pole, fosfátových hnojiv, které firmě bez majitele překáží ve skladu, posměšně prohodil soused, komentujíc převrácený výsledek slibů.

Slibem nezarmoutíš. Ani užitím kávy. Hořká dnes zdá se.

Text vyjadřuje názor autora, nikoli redakce deníku FORUM 24.

V rámci zkvalitnění a obohacení naší práce bychom vás rádi vyzvali, abyste se aktivně podíleli na tvorbě obsahu našeho webu. Z tohoto důvodu existuje sekce Hyde Park, která vám nabízí možnost, vkládat své blogy a tím se vyjádřit k problémům, jež hýbou společností, nebo trápí právě vás.

Pokud se tedy chcete stát přispěvatelem našeho deníku FORUM 24, obraťte se na nás mailem na adresu [email protected] a my pro vás rádi vytvoříme přístup do našeho systému, kde budete moci své texty vkládat. Po nutné editaci vašich příspěvků blogy publikujeme.

Revue Forum Banner