NEDĚLNÍ ROZJÍMÁNÍ U KÁVY aneb revoluce v evoluci

08.09.2019

Donesl se ke mne problém. Zásadní. Netoliko pro trestně stíhaného estébáka, lháře etc. Evoluční teorii nahradil revoluční. My ze vsi v tom máme nejasno. Máme se dobře a proto se nerozmnožujeme nebo se máme ještě lépe a proto se rozmnožujeme. V tom tápe i prima minister. Nejsa filosofem nabízím zrcadlovou degenerativní theórii. Máme se špatně, přepíjíme to a proto se nerozmnožujeme, případně máme se ještě hůře a rezignovali jsme i na rozmnožování.

Rozmnožují se bez ohledu na estébákovu teorii v zemích třetího světa. Možná proto, že nemají v čele vlády tohoto génia podvodu a mohou se množit, aniž musí dávat pozor na předlouhou ruku Mastné Alči, která v nestřežené i střežené chvíli nepokrytě prošátrává kapsy daňového poplatníka. Tím ovšem arcilhář popírá sám sebe neb tito světoobčané migrují. Za lepším. Pochopitelně.

Pochopitelně evolučně se zachovala EU. Vědoma si toho, že je platí euroobčané, dávají na odiv společné finance. Položí-li libovolný spoluevropan dotaz stran financování svého premiéra, EU nejenže dotaz zvedne, ale i odpoví. Ne tak naše ministrestva vedená nejlepšími z nejlepších čechů pod knutou podtatranského vykuka. Nejenže dotaz zadupou do ornice, ale popřou i dotaz samotný.

Jako horliví popírači popřou i obsah dotazu a to tak dokonale, že zmateni popíráním popřeného ihned si kolektivně vyplatí nehorázné odměny.

Odměny v řádech násobků desetimilionů vyplatí i rádcům. Ti nepopírají své popírání a za popírání jsou takto honorováni.

Honorováni za svou práci jsou i běžní občané. Nynčko zvěděli, že takřka každý z nich prolustrujíce svou výplatní pásku, pohybuje se pod hranicí úředního průměru. Nemohou se zbavit dotěrného dojmu, že vládní úřednictvo, šlechta ve šlechtě, musí být honorována štědřeji, aby průměr byl takto zvysoka usazen. Ovšem částka za práci coby desátek státu jeví se jako bezmála padesátek. Při pohledu na padesátek odborovému bosovi nepobírajícímu podprůměr an placen svými ovečkami zvlhne oko. Levé oko. S podporou sociální Twiggy vymýšlí jak poplatníka, zaměstnance a zaměstnavatele, přimět platit devadesátek. Mne se zalíbila myšlenka zkrácení pracovního týdne a prodloužení dovolené. Za stejnou mzdu pochopitelně. Vzikne tím prostor pro migrující světoobčany, kteří se mají tak dobře, že se množí rychleji než se uživí. Kruh se uzavřel.

Uzavřel by se i nekonečný seriál ostud našeho nejvyššího. Ovšem pokud by tvůrci Ústavy domysleli budoucí scénář, kdy se k moci proúplatkuje trestně stíhaný estébák a partnerem mu budou ruské a čínské peníze, personifikované do notorického lháře, nepříležitostného alkoholika a Zorra mstitele sebe sama.

Sama Ústava tiše pláče v koutku, kde na ni zvrací oba naši nejvyšší.

Nejvyšší čas dopít hořkou kávu.

Text vyjadřuje názor autora, nikoli redakce deníku FORUM 24.

V rámci zkvalitnění a obohacení naší práce bychom vás rádi vyzvali, abyste se aktivně podíleli na tvorbě obsahu našeho webu. Z tohoto důvodu existuje sekce Hyde Park, která vám nabízí možnost, vkládat své blogy a tím se vyjádřit k problémům, jež hýbou společností, nebo trápí právě vás.

Pokud se tedy chcete stát přispěvatelem našeho deníku FORUM 24, obraťte se na nás mailem na adresu [email protected] a my pro vás rádi vytvoříme přístup do našeho systému, kde budete moci své texty vkládat. Po nutné editaci vašich příspěvků blogy publikujeme.

Revue Forum Banner