NEDĚLNÍ ROZJÍMÁNÍ U KÁVY aneb Schrodingerův den

01.09.2019

Donesly se ke mne zvěsti kol efektivně tuhého sovětského generála vytesaného ze žuly. Ponechám rozumem méně obdařeným spoluobčanům hračku v podobě plachty a kapesního nožíku a budu se věnovat záporné nule. Den mínus nula je pozoruhodný den. Je to den, kdy je a není obžalován z majetkového trestného činu premiér. Naší bohem zkoušené zemičky. Za zády této pozoruhodné události se dějí podivuhodné, nikoliv nicotné,  související příběhy.

Mastná Alena, hlídající průvan a pavučinky ve státní kase, náhle najde pár zapadlých milionků a věnuje je rodné straně svého vůdce. Komunisté si upamatovali svou tzv levicovost a spáchali levicovou knihovnu. Z nějakého jistě dobrého důvodu. No a skrzevá ten důvod jim Mastná Alča, poslala i naše peníze. Ty možná pochybí třeba v nějaké nemocnici, ale čert vem zdraví občanů. Levicoví čtenáři jsou přednější. Nějaký pisálek, šťoura jeden, se optal kmene komančů, kdeže najde onu knihovnu a provoz na který jsme se složili. Do úzkých dostal celé vedení kmene. Knihovna je v tak hlubokém utajení, že ilegální I.sjezd KSSS, by zbledl závistí. Nestranný občan, plátce daní, mohl nabýt dojmu, že knihovna je chiméra. Podezíravější občan nabývá dojmu, že šlo o vcelku zdařile utajený úplatek.

Úplatek z daní i babičky od nás ze vsi. Ta při koupi základních potravin nahlédla, že nevoní lácí. Na návsi toto konzultovala s ostatníma babičkama. Osvícená, ekonomicky nepolíbená babička, ostatním vysvětlovala, že je to tím, že se máme lépe. Přečetla ji to vnučka z jakéhosi facebookového hlášení čaulidi. A čaulidi nikdy nelže. Jiná ekonomicky gramotná babička namítla, že právě skrzevá čaulidi, platí babičky za brambory a cibuli astronomické částky. Nebyla vyslyšena. Babičky se shodly, že rády pomohou čaulidi k ekonomické prosperitě firmy co nikomu nepatří. Pošta jim vyplatila vyšší důchod. Remcavá babička na ústupu podotkla, že sice zvýšení nepokryje, zvýšené náklady na život, ale ostatní ji již neposlouchaly a spěchaly vařit oběd. Na uhlí to totiž trvá déle a plyn ruku v ruce s elektřinou nějak podražil.

Kávu jsem uvařil také na kamnech. Hořkou.

Text vyjadřuje názor autora, nikoli redakce deníku FORUM 24.

V rámci zkvalitnění a obohacení naší práce bychom vás rádi vyzvali, abyste se aktivně podíleli na tvorbě obsahu našeho webu. Z tohoto důvodu existuje sekce Hyde Park, která vám nabízí možnost, vkládat své blogy a tím se vyjádřit k problémům, jež hýbou společností, nebo trápí právě vás.

Pokud se tedy chcete stát přispěvatelem našeho deníku FORUM 24, obraťte se na nás mailem na adresu [email protected] a my pro vás rádi vytvoříme přístup do našeho systému, kde budete moci své texty vkládat. Po nutné editaci vašich příspěvků blogy publikujeme.

Revue Forum Banner