Nenadávejte důchodcům.

Stalo se už jakousi veřejnou zvyklostí považovat za základní kámen voličského elektoriátu  Babiše – důchodce.Jsou mu prý zavázáni, že jim přidal.Dovolte mi pár argumentů proti tomuto tvrzení.

Především – nemyslete si, my, co jsme zažili socialismus, umíme šetřit a známe pravidlo, které nezná dnešní vláda – že šetřit se má, když je z čeho,aby bylo, až nebude z čeho.Nemyslete si, i mezi důchodci jsou lidé, kteří si dobře uvědomují, že soudruh předseda vlády nerozdává své vlastní peníze.(O ty se dokáže postarat velice dobře, viz všechny jeho „kauzy“).A těm ostatním důchodcům je nutné neustále připomínat, že peníze, které dnes dostávají jako důchod,si technicky vzato už vydělali v minulosti.Jenomže kdo jim to má připomenout, když velký podíl sdělovacích prostředků vlastní on sám?MF Dnes, ani Blesk to nebudou,na to vemte jed!A mám obavu,že už i některé TV společnosti na tuto svou  společenskou funkci rezignovali.A to nemluvím o TV Barrandov.

A pak – jde také o technickou stránku věci. Mnoho z nás také vidí, jak projídáme peníze, které patří našim potomkům.Ale vezměte to také prakticky – můžu tisíckrát nesouhlasit,aby mi přidali, můžu to tisíckrát napsat do všech sociálních sítí.Přesto mi na účet další měsíc přijde o x Kč. víc.Nikdo mi neřekne, jak to mám udělat,když nechci peníze, o které – řečeno opravdu teoreticky – nemám zájem.Můžu přidaných Kč 900,-vrátit poštovní doručovatelce?Můžu nastoupit do banky a dožadovat se, aby mi z účtu výše uvedenou částku okamžitě odepsali a zaslali ji  zpátky na účet  odesilatele?Tedy – a teď pozor! –  zpátky do státního rozpočtu. Ale proč to vlastně dělat, když vidím, že státní rozpočet obhospodařuje banda nekompetentních užitečných idiotů majitele skoro  všeho v této zemi?Nebudu nakonec já, konečný uživatel alespoň s touto částkou hospodařit lépe a tedy smysluplněji,než jakýsi „stát“?

Konečně –  jedna zkušenost nás starších říká jasně.Jakmile se „stát o něco  začne starat“,je to vždycky začátek průšvihu a jasná zpráva – bude hůř.Protože nastoupí regulace,komise a posudky…Tzv.“stát“ byl ten nejhorší hospodář, ať už hospodařil s čímkoli.To platilo,platí a bude platit vždycky. A platit to bude nejvíce tam, kde politici dělají opak toho, co veřejnosti slíbili před volbami.

 

Text vyjadřuje názor autora, nikoli redakce deníku FORUM 24.

Revue Forum Banner
Profilový obrázek
Ján Urban