Není úředník jako úředník

Eric Drooker

Donesly se ke mne zprávy o výletnících z chrabrých řad našeho úřednictva. Úřednictva zřízeného ministerstem. Zvědové hlásili, že v tomto ročním období Atomium proti ocelové obloze se skví v celé nádheře. Také Bedekry praví, že již jen pohled na rozlehlé Tržní náměstí s gotickými skvosty, činí výletníka lepším člověkem, uvědomujíce si svou malost. Ten člověk. Bedekry ovšem neberou v potaz vyslance českých úřadů. Tam kouzlo nepůsobí.
Nepůsobí dobře zaměstnanec-výletník českého úřadu, letíce orodovat za firmu co nikomu nepatří, pravil jakýsi kverulant na vlakové zastávce v naší vesničce, dožadující se marně dopravní obslužnosti. Zpražila ho tetka s košíkem čerstvých kopřiv řknouce, že refundace cestovních náhrad jistě promítne do výše daní nezkušená účetní ne majitele republiky. Zatím.
Zatím pracuje i bývalý ředitel FS v Příbrami. Jako řadový úředník. Věc se má tak. Doměřil daň. Vyhrál soudní spor. Byl zproštěn ředitelského místa. Soudil se. Vyhrál soudní spor. Reorganizace ho připravila o ředitelskou kancelář s výhledem na PRIMAGRU ze stáje holdingu co nikomu nepatří. Té doměřil daň. Vše je v souladu, zaskřehotal mužík se stigmatem agenta Stb a dodal, doufám nebude přecházet silnici přes zebru či snad bloud, vybírat poštovní schránku.
Schránku vybral i soudně uznaný klevetník a seznal, že již není druhým nejbohatším čechem slovenské národnosti. V prudkém hnutí mysli oznámil, že nepojede do Nového Jorku hovořit o klimatických změnách. Jakýsi pisálek mu připomněl, že nebyl zván k pultíku řečnickému. To rozhodilo příjemce objednaného trestního řízení natolik, že šel počítat Velká Jablka do svého Višňového sadu. Při čtení Tří sester v originále se zklidnil. Také homeopatikum na křivdu zabralo. Zlí jazykové, i takové máme ve vsi, na návsi nechali se slyšet, že jeví se málo realistickým, aby do seznamu nejbohatších byl uveden poplatník, co mu žádná firma nepatří. Dokonce zašli až tak daleko, že postavili tato dvě tvrzení proti sobě. Vzděláni v elementární logice, pravili, že se tvrzení navzájem vylučují. Peircové diagramy, kterými ohromovali náves, jim jakýsi fanoušek firem co nikomu nepatří a jejich nemajitele rozcupoval na drobné kousíčky s doporučením, aby nemátli nějakou (s)prostou pravdou prostého voliče.
Všichni tři voliči parlamentní ČSSD se přenáramně diví. Jejich poslanci odmítli podškrábnout dokument o nepravostech starého, ukrutně ulhaného, alkoholem unaveného muže. Některé parlamentní strany se usnesly, že dopomohou starci k slušnému, tichéme, klidnému důchodu na jím milované Vysočině. Dopomož jim k tomu Ústavní soud. Nepomůže-li pak tedy poslední soud. Ateista na Hradě ovšem nemá rozpoznávací schopnosti jako za mlada, kdy coby junák plný sil lil Olovo, cestoval po Bamberku, politologům vzal pušný prach, když konstruoval opoziční smlouvu, ekonomům, když prodal ruský státní dluh ruskému státu za kopějku a půl. Nerozpozná dobrodiní které mu chtějí věnovat „pětiprocentní“ politici.
Politici politikaří a na nic jiného není čas.
Čas je na dobrou kávu. Hořkne.

Text vyjadřuje názor autora, nikoli redakce deníku FORUM 24.

V rámci zkvalitnění a obohacení naší práce bychom vás rádi vyzvali, abyste se aktivně podíleli na tvorbě obsahu našeho webu. Z tohoto důvodu existuje sekce Hyde Park, která vám nabízí možnost, vkládat své blogy a tím se vyjádřit k problémům, jež hýbou společností, nebo trápí právě vás.

Pokud se tedy chcete stát přispěvatelem našeho deníku FORUM 24, obraťte se na nás mailem na adresu [email protected] a my pro vás rádi vytvoříme přístup do našeho systému, kde budete moci své texty vkládat. Po nutné editaci vašich příspěvků blogy publikujeme.

Revue Forum Banner