Nevýznamní vyznamenaní

Donesl se ke mne neoficionální seznam vyznamenaných. K výročí, mladý Véna promine, skutečnému vzniku REPUBLIKY. Seznam je to jistě úctyhodný. Ovšem toliko délkou, či tloušťkou. Ne vyznamenanými. Jistě najdou se mezi nimi černí rackové, bílé vrány stojící mezi udavači Stb. Příslušníky normalizační KSČ. Rusofily. Donátory Hradu, čti úplatkáři Zemanovic klice, ochomýtající se v někdejším sídle Králů a Císařů. Opět, mladý Véna promine, KRÁLOVSTVÍ českého. Starší spoluobčan, pamětník, posunul fajfku do koutku úst, procedil tabák a větičku o zvýšeném, točivém pohybu na významných hřbitovech. Doprovodil to příkladem, kterak J.A. Baťa bude překypovat nadšením a vrtěti se blahem pod náhrobním kamenem, zví-li, že stejné ocenění dostane Stb donašeč Zilk. Také válečný veterán RAF Emil Boček zaraduje se, až bude stát po boku jakéhosi hrdiny z Dubí. Z koupaliště menšin.

Menšinami se živící šikmoký moravský šógůn, vlastenec každým „jinem“, rozehrál, se stejně postiženými poslanci novou frašku. Pracovně nazvanou Hra o veřejnoprávnost. Jen z doslechu, kuloární informace. Námětem ke hře byla faktura, kterou Pitomio obdržel z technického oddělení ČT za zničený mikrofon velmi valné kvality. Nebohý přístroj japonské provinience nevydržel staccato v jeho přednesu projevu, připraveném generátorem náhodně vybraných slov.

Slova odporu protivá ČT z absurdního politického uskupení pro pordporu čerpání dotací unterwassermanna, jest značně pochopitelné. Poté, co dotační podvodník skrytě ovládl Čro, rozoraje jeho struktury jakýmsi Zavoralem a namísto chlapíků a dam toužících plnit cíle veřejnoprávnosti, derou se k mikrofonům Xaveriové i jiní úplatní a poplatní vykukové hradnímu prodavači metálů a požírači dotací, prožírači naší budoucnosti.

Budoucnost je vůbec nejistá. Průzkum ČT ukázal, že jsme velmi zapomětlivý národ. Každý třetí z nás, rád se upomíná na dobu, kdy fronty na cokoliv byly každodením koloritem. Nedostatek kořením života, Strach vykukoval za každým rohem a jak pravil básník „doma v polici je, tajná policije, schovaná“. Naději mi dodává průzkum mezi potomstvem. Naše děti jsou krom zlobení a hraní her na komunikačních přístrojích, schopni nazvat zlo zlem, podvodníka podvodníkem, zlodědka zlodědkem, hloupého politika hloupým politikem. Buďme hrdobci, pokud nám rodná hrouda nohy víže potomky s takovým potenciálem.

Potenciál nechybí ani mladému Vénovi. Pitomiovy politické dny zdají se býti sečteny. V každém prostoru, i naší zemičce je počet omezenců omezen statisticky. I kdyby Pitomio zvýšil kadenci slovního průjmu, nelze mu politicky pomoci. Na výsluní statistické „úchylky“ započne se vyhřívat profesor přes historické vědění a nadšený bojovník s veřejnoprávností. Teta Lónová na navsi, zatížila spolek nákupuchtivých tetiček myšlenkou, že nezdaří-li se zpacifikovat ČT neschválením výročních zpráv, postači předefinovat veřejnoprávnost vládním úkonem a tuto delegovat na jim spřátelenou soukromou TV jediného diváka a jediného moderátora. Sledovanost by se navýšila o počet rodinných příslušníků politika, stiženého touhou nově veřejnoprávně se znemožnit.

Znemožnit se může poté movitý kdokoli.

Kdokoli ANO, já si dopiji kávu. Nově Neveřejnoprávní. Hořkou.

P.S. JIN – japonská délková míra, po našem coul

Text vyjadřuje názor autora, nikoli redakce deníku FORUM 24.

V rámci zkvalitnění a obohacení naší práce bychom vás rádi vyzvali, abyste se aktivně podíleli na tvorbě obsahu našeho webu. Z tohoto důvodu existuje sekce Hyde Park, která vám nabízí možnost, vkládat své blogy a tím se vyjádřit k problémům, jež hýbou společností, nebo trápí právě vás.

Pokud se tedy chcete stát přispěvatelem našeho deníku FORUM 24, obraťte se na nás mailem na adresu [email protected] a my pro vás rádi vytvoříme přístup do našeho systému, kde budete moci své texty vkládat. Po nutné editaci vašich příspěvků blogy publikujeme.

Revue Forum Banner