Nezávisle o nezávislosti

Donesla se ke mne nová poučka o žurnalistické nezávislosti. Jejím autorem je jakýsi Xavierus Skotačivý. „Nezávisle ber, je jedno od koho.“ Jistou logiku nelze upřít. Vezmu-li v pondělí zleva, v úterý zprava, ve středu ze středu, mohu do soboty nezávisle opakovat a v neděli má pánbůh volno. Píšou v Bibli. V takovém případě nelze nezávislosti nic vytkout. Z politického hlediska samosebou. Stařeček Ótlý vytahujíc ohříváček z piva pravil, že takové za první republiky měli policejní knížku a v ní vymezeny příslušné nezávislé ulice. Kurtizány to byly, mírnil se ve výrazivu neb do hospůdky zavítaly maminky s kočárky a batolaty. Bylo pošmourno a výčep byl kouřeprostý. V blízkém okolí jediné nezakouřené místo. Sousedé si zavzpomínali na staré časy a při neláci plynu a elektřiny, hbitě přestavěli nedotované kotle na všelijaká tuhá paliva. Je LÉPE.

Lépe bude možná Praze. Matičce stověžaté. Lesní pych na 4 písmena se rozhodl vypovědět naprosto zbytečnou, obskurní, dekádami ošlehanou sesterskou smlouvu s Pekingem. Není mi úplně jasné co v ní bylo zakotveno. Možná bezcelní vývoz číňanů do Prahy. Ekonomika to nepocítí, z kulturní revoluce se Peking vzpamatovává dodnes a o pražská umělecká tělesa nestojí. O výměnu informací se pražané bát nemusí. Na informace celostátní i vládní či parlamentní si Peking vystačí s Huawei. Pokud selže ten, tak Hrad nikdy.

Nikdy se nepřestanu divit prostoduchosti zákonodárců. Stále vybublává na povrch jejich neschopnost, snad lenost, zamaskovat svůj neum při psaní doktorandských a jiných vědeckých publikací. Kdo z nás neopisoval vrhni písmenem. Riskovali jsme nedostatečnou. Maximálně. Ovšem i opisovat se muselo umět, ne jako dnes, ctrl c králík ctrl v. To umí kdejaká Malá, Křišťálová, Mlátička.

Mlátička, jeho podruhové v intelektuální zbrani, ruku v ruce s uživatelem hradních slují hezky po vlastenecku staví se v sesterské vádě na stranu svých rodných bratří. Komunisté všech zemí propásli svou příležitost nabízenou tak hezky panem Kodetem. U hradního zemana je to pochopitelné. Při fluktuaci jeho bipolární osobnosti, je zrovna přesvědčen, že jest žlutým bratrem budujícím Hedvábnou stezku, kterou elegantně zakončí Baťovým kanálem. Již má předběžně slíbeno Pekingem přečerpání Žlutého moře do Baťova kanálu, aby vory sestavené na Donu mohly bez potíží dorazit na Balt. Případně do Severního moře. Ale proboha proč komunisté ? Ti mají plná ústa práce vecpat se do přízně ruskému Careviči a vzíti sebou nejen zakarpatskou Rus, ale Moravu a Čechy,

Čechy a Moravany zaujalo rtuťovité připomenutí se Rudé Máří. Tato v nestřežené chvíli nasadila žabí výraz a jala se vykopávat právnickou sekeru. S vervou ji zatnula do stavu státního zastupitelstva napříč levely. Tetka Lónová, jdouce sbírat klestí na panské, utrousila, že je nemoudré dráždit užovku bosou nohou. Zejména jde-li o někoho, kdo má moc, moc a klid na čerpání odebrati jejímu představenému.

Představuji si nirvánu po užití horké, hořké kávy.

Text vyjadřuje názor autora, nikoli redakce deníku FORUM 24.

V rámci zkvalitnění a obohacení naší práce bychom vás rádi vyzvali, abyste se aktivně podíleli na tvorbě obsahu našeho webu. Z tohoto důvodu existuje sekce Hyde Park, která vám nabízí možnost, vkládat své blogy a tím se vyjádřit k problémům, jež hýbou společností, nebo trápí právě vás.

Pokud se tedy chcete stát přispěvatelem našeho deníku FORUM 24, obraťte se na nás mailem na adresu [email protected] a my pro vás rádi vytvoříme přístup do našeho systému, kde budete moci své texty vkládat. Po nutné editaci vašich příspěvků blogy publikujeme.

Revue Forum Banner