Odborník se diví, občan žasne

Eric Drooker

18.09.2019

Doneslo se ke mne pozoruhodné tvrzení. Pochopitelně erudované, vysoce. Bezmála vyšší dívčí. Autorem přetěžko uchopitelné teze, je dotační guru. Známý též coby odborník na přesuny aktiv firem, co nikomu nepatří. Odborné posouzení, co je a není ekonomická krize, případně její fáze, je hodna zájmu jisté Stockholmské komise. Královské. Komise snad nebude bráti v úvahu krizi morálních a osobnostních hodnod, našeho génia přes čerpání cizích peněz. Jeho definice krize, jež vypustil nikoliv nahodile, jak by se mohlo zdáti, leč coby odpověď na argumentační faul spolubesedníka, hradního experta na východní větry a nastoluje nové, netušené, neprobádané ekonomické směry.

Směrem ke konzumu kráčejíc, utrousila tetka s nákupní síťovkou, že má doma geniálního zeťáka. Ten nemaje ani na silně ojetou ŠKODU 105 zakoupil nového bavoráka. Aktivní blb horší třídního nepřítele, odplivla si tetka a redukovala objednávku masa na víkend, vece, že strouhanka musí stačit. Místo času stráveného u plotny šla vyhlížet výběrčího per annum. Zeťák totiž na dotaz, kde vezme na splátky, když si zapůjčil u nebankovní státem negarantované finační instituce za pozoruhodné per annum, odvětil, že to viděl v TV. Jakási bez plachetky osoba právě propisovací tužkou na listu papíru formátu A4 nebo A5, nebylo to patrné, ukazovala neviditelný graf houfu zmatených pisálků, kteří ač natahovali krky jak Saxána horní končetinu, z grafu neuzřeli ani zbla. Tvrdila, že z grafu jest patrno, že čím více se zadlužíme ve prospěch investic do firmy co nikomu nepatří bude zaručeně lépe.

Lepé by možná viděli zúčastnění, kdyby graf promítla na celoplošnou obrazovku zvící rozměr stěny nadstandartního obývacího pokoje, ale i naprostý diletant musí pochopit, že „protoplazma“ proudící v obrazovce něco stojí a ministerstvo šetří, ať to stojí co to stojí. Per annum si hlídá Mastná Alča ostražitě. Půjčovat si je přec tak snadné a finanční gramotností nepolíbená ministryně přes finance si půjčuje ráda. S erudicí sobě vlastní zapůjčí a zapůjčené bez průtahů věnuje firmě co nikomu nepatří a její potřeby postrádají dna.

Dno nalezl i vrchní pěvec. Odborník stran zdravotnictví. Bohužel. Tento ten(r)orista plátců zdravotního pojištění, lékařů, sester a vůbec lidu z bílé branže zvýšil kvalitu péče zvýšením doplatku pacientům, nepřispěvkem zdravotně postiženým na pomůcky a nenavýšením mzdových tarifů. Také upomenul se na Koniáše, toho šiřitele kultury, a po jeho vzoru započal pálit léky. Podlé jazyky tvrdí, že odbornice v cestovním ruchu maxiKlára se od té doby vyhýbá pěvci jak netrestně nestíhaný premiér placení daní. Doneslo se pěvci, že zdravotní pojišťovny ve svých sklepeních přechovávají zlatý poklad. Sdělil tuto skutečnost po svém vystoupení na vládě Masté Alči. Álu to zaujalo a plošně pojišťovnám zdravotním i nezdravotním nachystala dárek. Spešl daň. Tyto se ochable bránily, že jde o rezervy na horší časy. I rozkřikla se Mastná, že ty nepřijdou. Tvrdil to přec dotační guru. U vietnamské večerky viděl nakupovat lidi. Z opanceřovaného vládního vozu bodyguardovi přes rameno, jeda na Bílou Horu zkontrolovat neblíží-li se OLAF nebo krize.

Krize stran OLAFu zatím nikde. Tudíž zdaněné rezervy směle lze přesměrovat potřebnějšímu. Beneficientovi. Pokud by někdo byť na milisekundu zapochyboval o odbornosti aktérů měl by neprodleně provésti sebekritiku. Veřejně.

Veřejně prohlašuji, že káva proklatě zhořkla.

Text vyjadřuje názor autora, nikoli redakce deníku FORUM 24.

V rámci zkvalitnění a obohacení naší práce bychom vás rádi vyzvali, abyste se aktivně podíleli na tvorbě obsahu našeho webu. Z tohoto důvodu existuje sekce Hyde Park, která vám nabízí možnost, vkládat své blogy a tím se vyjádřit k problémům, jež hýbou společností, nebo trápí právě vás.

Pokud se tedy chcete stát přispěvatelem našeho deníku FORUM 24, obraťte se na nás mailem na adresu [email protected] a my pro vás rádi vytvoříme přístup do našeho systému, kde budete moci své texty vkládat. Po nutné editaci vašich příspěvků blogy publikujeme.

Revue Forum Banner