Odstín stínového ministra

()

Doneslo se ke mne kouzlo nechtěného okamžiku. Již jen pohled na asimetrickou Rudou Máří, kterou nějaký masochistický kameraman zabíral z boku, připomínal nomenklaturní kádry 70´ let minulého společenského zřízení. Nás na návsi mimo jiné podivnosti zaujalo vysvětlení, že soudruh Pche-zi-dent vybral nejvyššího sudího neb je mlád. Tetka Křópalová se podivila nad smělým tvrzením,že 5 a půl křížku na zádech je dostatečným kvalifikačním předpokladem a Stréc Jencek tiše zavzlykal, řka, že se nám zde rozmohl takový nešvar. Samonavržení, samozvážení, samojmenování. Rudá Máří chvílemi překonávala sama sebe. Sama se pochválila za velkorysost k nevatařům a finanční pomoc AGRÁRNÍ MAFII pod vedením AGROFERTU. Odsoudila opozici za nevstřícnost a hledání hnid v protiústavním konání vlády. Než stačil se probrati z mrákot zástupce opozice, kterému se zvedl krevní tlak, že být ve studiu Mastná Alča, neprodleně mu ho zdaní, Máří vysvětlila, že nevataři nemají nárok a musí si pomoc vymoci soudně.

Soudně uznaný Pitomio po coronavirovém odpočinku zaujal své místo politického kašpárka. Jeho myšlenka, že za sucho je přímo odpovědná EU, která tak připravuje podnebí pro hordy hrdlořezů, náš návesní spolek zaujal. Tetka Sóralová ho směle navrhla na titul „vlastenec“ týdne. A to mladý Véna kudy chodil tudy trousil vlastenecké perly a dlouho si udržoval vedení v soutěži. Jeho myšlenkový klenot – odchod plánu postavit Dukovany do EU, kde o nich budou rozhodovat Malťané je důkazem naprosté ztráty suverenity. Tu je třeba vrátit,durdí se Véna. A bez průtahů odevzdat Moskvě, uzavřel nosné vlastenecké téma stréc Jencek hloubavě.

Hloubavě se k problematice stínové vlády ve vládě postavil trestně stíhaný dotační ekvilibrista. Jak sám rád prohlašuje, že ON není tradiční politická strana, čímž tak nějak po svém přiznává, že jde o stranu jednoho soudně uznaného estébáka, nerozdává trafiky. Rozdává vládní funkce zmocněnců. Tetka Sóralová je názoru, že funkce zmocněnce se rodí automaticky, nelze -li ministra vyhodit neb by to vrhlo kosočtvercový stín na Prime ministra, který si příslušného čičmundu osobně vybral. Zmocněncem se stává osoba s vysokým podílem agrofertní sounáležitosti a s největšími preferenčními hodnotami v rozhodném období. Ústava se nažere a funkce zůstanou na věky. Stín se stává svým stínem.

Stín také přichází z říše komunistického středu, zatímco holomráz z Punťovy fabriky na demokracii. Obě asijské despocie zkouší co ještě tato zemička unese. Podiv, údiv, nelíčený úžas nad drzostí Senátu míti NÁZOR, svůj a ne pohrobka masového vraha Mao- tse – kunda a pasivně resistentní odpor vrátit jiného masového vraha z bronzu na podstavec národního ponížení, je i přes podporu cizích mocností pravými českými vlastenci s Hradní fosilií v čele, světlým okamžikem v době temna.

Temně zurčí voda na hořkou kávu

Text vyjadřuje názor autora, nikoli redakce deníku FORUM 24.

V rámci zkvalitnění a obohacení naší práce bychom vás rádi vyzvali, abyste se aktivně podíleli na tvorbě obsahu našeho webu. Z tohoto důvodu existuje sekce Hyde Park, která vám nabízí možnost, vkládat své blogy a tím se vyjádřit k problémům, jež hýbou společností, nebo trápí právě vás.

Pokud se tedy chcete stát přispěvatelem našeho deníku FORUM 24, obraťte se na nás mailem na adresu [email protected] a my pro vás rádi vytvoříme přístup do našeho systému, kde budete moci své texty vkládat. Po nutné editaci vašich příspěvků blogy publikujeme.