Oh mein Gott. Státní pohřeb pro Gotta?

repro youtube.com

Karel Gott | FOTO: repro youtube.com

Andrej Babiš přišel s nápadem vystrojit mistrovi popu pohřeb v pravdě královský.

Samotný akt by se mohl odehrát v samém srdci svatovítské katedrály za přítomnosti rodiny a přátel blízkých i vzdálených. A televizních kamer pochopitelně.

Jak už bývá u našich předních umělců zvykem, tážeme se, zda u takového aktu jde o umístění vhodné či nikoli. Tedy respektive, zda je nebožtík osoba více či měně vyhovující. Z osobností kterým byl státní pohřeb v minulosti vystrojen jmenujme Tomáše Garrigua Masaryka a Václava Havla.

Nelze přehlédnout fakt, že státní pohřeb v tomto formátu otevírá nebezpečný precedens.

Kdo bude příště? Helena Vondráčková? Lucie Bílá? Nebo snad Marta Kubišová?

V dávných dobách, kdy slovo prezident ještě nebylo synonymem lhaní a sprostoty, lidé pečlivě vážili komu udělí takové vyznamenání. V dnešní době se situace změnila a děsím se toho, s jakou absurdností přijde Hradní sebranka příště.

Proto bych rád popřál všem umělcům dobré zdraví. Minimálně do konce volebního mandátu prezidenta Zemana.

 

 

Text vyjadřuje názor autora, nikoli redakce deníku FORUM 24.

V rámci zkvalitnění a obohacení naší práce bychom vás rádi vyzvali, abyste se aktivně podíleli na tvorbě obsahu našeho webu. Z tohoto důvodu existuje sekce Hyde Park, která vám nabízí možnost, vkládat své blogy a tím se vyjádřit k problémům, jež hýbou společností, nebo trápí právě vás.

Pokud se tedy chcete stát přispěvatelem našeho deníku FORUM 24, obraťte se na nás mailem na adresu [email protected] a my pro vás rádi vytvoříme přístup do našeho systému, kde budete moci své texty vkládat. Po nutné editaci vašich příspěvků blogy publikujeme.

Revue Forum Banner