Otevřený dopis do poslanecké sněmovny.

Vážení zákonodárci.

Napsal jsem to jako varování pro stovky, možná tisíce občanů naší země, kteří pěstují léčivou rostlinu konopí. Lidem, kteří si chtějí pomoci od svých těžkých zdravotních problémů , hrozí v této zemi podle § 283,  5-10 let vězení. Několik vyšetřovatelů  policie st. zastupitelství, soudy se zabývají takovouto naprosto absurdní věcí. Z naprosto slušného člověka je podle § 283 najednou zločinec.

Budiž toto varování pro všechny v této zemi, kteří vůbec netuší co jim hrozí, když je nějaký hlupák udá policii!

 

 

Dostal jsem se do situace, kdy hrozí totální rozvrácení mé rodiny díky zákonům, které vytváříte a schvalujete.

Je mi 60 let , 17 let pracuji jako OSVČ masér. Poctivě podávám daňové přiznání, poctivě píši svým zákazníkům příjmové doklady za své služby. Nikdy jsem neměl problémy se zákonem, nebyl jsem trestán ani jsem nebyl stíhán pro žádný přestupek.

V loňském roce jsem zasadil pět rostlin technického konopí s úmyslem vyrobit léčivou mast, abych ulevil bolestem své ženy, která trpí Fibromyalgickým syndromem a má 1. Stupeň invalidity. Klasická medicína v jejím případě nepomáhá.

V říjnu 2017 nás na udání navštívili vyšetřovatelé Pardubické policie. Zabavili rostliny a mast, kterou jsem vyrobil. Našli u nás 4 rostliny, protože pátá byla samčí, která jak jsem se dočetl v dostupné literatuře, neobsahuje účinné léčivé látky. Proto jsem ji odstranil.

Policisté se k nám chovali, jako by objevili doupě pěstitelů marihuany. Podotýkám, že 200g léčebné masti jsem vyrobil z hrstičky konopných listů, které podle údajů, které jsem si přečetl, obsahují jen minimum halucinogenní a omamné látky THC.

Díky vašim zákonům mi bylo a mému synovi, kterému je 19 let, a pomáhal mi s pěstováním této rostliny ne s výrobou masti, jelikož studuje na zahradnické škole, sděleno obvinění, že jsme spáchali trestný čin. Dokonce ZLOČIN! A to podle zákona (vašeho zákona) č 167/1998 sb. V seznamu č. 3 nařízení vlády č. 463/2013 sb. jsem vyrobil omamnou a psychotropní látku značného rozsahu(200g konopné masti!) a podle § 285 odstavec 1 trestního zákoníku nám hrozí odnětí svobody 5-10 let! Za právní služby jsem už zaplatil 20 000kč, což je pro mne dost značná suma. Chápu, že pokud policie objeví pěstírnu konopí, kde jsou stovky rostlin, z kterých tito lidé vyrábějí marihuanu, je na místě tvrdý postih. Ale 4 rostliny a 200g konopné masti?

Nebylo by možné se nad tímto nesmyslným zákonem zamyslet? Nebo je vám vážení zákonodárci naprosto lhostejné, že tímto přivádíte do neštěstí mnoho občanů, kteří se snaží pomoci si sami, když v jejich případu klasická medicína selhává. Takovýto zákon mi připadá jako středověký hon na čarodějnice.

Stát prostřednictvím policie a soudu, trestá naprosto bezúhonné občany této země za to, že se chtějí léčit, z dlouhodobé těžké nemoci a hrozí jim za to vězení. Připadá vám to spravedlivé? Když se dívám na svého devatenáctiletého syna, který je nešťastný a zoufalý a naprosto nechápe, jak je takováto nepochopitelná zvůle byrokracie prosazovaná policií možná, je mě hodně smutno. Je ve svých 19 letech obviněn jako zločinec jen proto, že mi pomohl vypěstovat 4 rostliny konopí, aby pomohl své matce. Žádnou omamnou a psychotropní látku NEVYRÁBĚL.

Chlapec, kterého jeho třídní učitel na základní škole označil za nejhodnější dítě, které měl za celou svou učitelskou kariéru. A nyní je podle policie díky vašemu zákonu, který jste schválili, zločinec a hrozí mu trest odnětí svobody 5-10 let. Máte vážení zákonodárci také děti?

Není snad rozdíl, zda někdo pěstuje malé množství konopí pro vlastní potřebu za účelem léčení, nebo zda je odhalen zločinec, který pěstuje konopí ve velkém množství pro výrobu marihuany, kterou následně prodává za statisíce? Chápete vážení zákonodárci tento rozdíl?

Sklenice 200g konopné masti pro léčebné účely a za toto, podle zákona, který jste vytvořili a schválili, hrozí 5-10 let vězení. Zničený život slušného člověka na prahu dospělosti, zničený život můj a celé mé rodiny, jen proto, že policie jako prodloužená ruka vámi vymyšleného zákona, tento zákon prosazuje a používá k zničení života bezúhonných a slušných občanů této země.

Jako příklad důsledného a necitlivého prosazování vašeho zákona, vážení zákonodárci, uvádím smutný příklad p. Márie Borské důchodkyně z Rožďalovic. Tato žena pěstovala na své zahrádce několik rostlin konopí, z kterých si podle návodu vyráběla léčivé masti, které ji pomáhaly léčit bolestivé rány. Dostala se kvůli vašemu zákonu před soud a naprosto nechápala, proč je souzena. Byla osvobozena, ale stále byla pronásledována úřady, horlivými úředníky a soudy. Soudce p. Krejčík zprostil p. Borskou obžaloby, ale horlivý st. zástupce se nedal, a odvolal se. P. soudce Krejčík doslova napsal:

Divím se policii a státnímu zastupitelství, že plýtvá silami na takovéto věci. Konání p. Borské není a nemůže být trestným činem.“ Je to naprosto podobný, ne- li shodný případ jako ten náš. Nakonec se nebohá důchodkyně po mnoha tahanicích, soudech a předvoláních ze zoufalství OBĚSILA!. Jste spokojeni, že podle vašeho zákona, který naprosto nerozlišuje mezi lidmi, kteří pěstují konopí proto, aby se vyléčili a lidmi, zločinci, kteří tuto léčivou bylinu pěstují na marihuanu a pro výdělek, není podle tohoto zákona žádný rozdíl a vede to k takovýmto smutným koncům?

Nezbývá mě jen doufat, že pokud policie a následně státní zástupce toto obvinění dotáhne do konce a dostane nás až před soud, najde se rozumný soudce jako p. Václav Krejčík a ne bezohledný byrokrat neohlížející se na důvody, proč jsme konopí pěstovali. Máme možná štěstí, že našeho případu se ujal velice slušný a korektní p. komisař Pardubické policie za což mu moc děkuji. Každý občan ale takové štěstí mít nemusí.

Tento naprosto nesmyslný zákon není FAIR PLAY. Pokud by se měl opravdu doslovně a tvrdě prosazovat, muselo by být zavřeno statisíce občanů této země, kteří v zoufalství vzhledem ke svým zdravotním potížím zvolili poslední možnost jak si pomoci a zasadili několik rostlinek léčivé rostliny konopí, která po tisíce let lidem pomáhala a pomáhá.

Text vyjadřuje názor autora, nikoli redakce deníku FORUM 24.

V rámci zkvalitnění a obohacení naší práce bychom vás rádi vyzvali, abyste se aktivně podíleli na tvorbě obsahu našeho webu. Z tohoto důvodu existuje sekce Hyde Park, která vám nabízí možnost, vkládat své blogy a tím se vyjádřit k problémům, jež hýbou společností, nebo trápí právě vás.

Pokud se tedy chcete stát přispěvatelem našeho deníku FORUM 24, obraťte se na nás mailem na adresu [email protected] a my pro vás rádi vytvoříme přístup do našeho systému, kde budete moci své texty vkládat. Po nutné editaci vašich příspěvků blogy publikujeme.

Revue Forum Banner