Pane premiére!

Na Staroměstském náměstí se objevilo 25 tisíc křížů, za každou oběť pandemie nemoci Covid-19 jeden. (Twitter/Hlavní město Praha)

Na Staroměstském náměstí se objevilo 25 tisíc křížů, za každou oběť pandemie nemoci Covid-19 jeden. | FOTO: Twitter/Hlavní město Praha

Pane premiére!

slyšela jsem Vás hovořit v televizi. Mluvil jste tak, že jsem nabyla dojmu, že asi žijete v jiném časoprostoru než já.

Řekl jste, že jste  “ v tom s námi „.

Nejste, pane Babiši.

Vy žijete ve světě, kde zřejmě nikdo není nějak zásadně zasažen epidemií.

Žijete ve světě, kde asi nikdo nespáchal sebevraždu, protože se kvůli epidemii dostal do neřešitelných existenčních problémů.

Žijete ve světě, kde jsou miliony dávek vakcíny, kterou s vypětím všech sil sháníte a které máme dvakrát tolik, než je v České republice obyvatel.

Žijete ve světe, ve kterém jsme “ best in covid“.

Žijete ve světě, ve kterém jste „zachránil spousty mrtvých „, protože jste sehnal zázračný lék na covid, který může doporučit každý praktický lékař .

Žijete ve světě, ve kterém je zřejmě standardem, že starostlivý manžel vyžene svou ženu do Dubaje, protože se o ni bojí.

Žijete ve světě, ve kterém se zřejmě cítíte jako oběť kampaně nějakých jiných mocných. Ve světě, ve kterém nemáte žádnou odpovědnost za své konání. 

Chci vám napsat několik poznámek z úplně jiného světa. Ze světa běžných lidí, kterému jsme si navykli říkat realita.

Ze světa, který navštěvuje nemoc, strach a někdy i smrt.

Ze světa lidí, kteří platí za své chyby a kteří jsou zodpovědní za své činy a za své jednání.

Zapamatujte si to.

Za prvé.  Pane premiére, vy jste politik!  Když někdo již čtvrtým rokem chodí do Strakovy akademie a má na dveřích napsáno premiér, tak je politik. Když někdo zvítězí ve volbách se svým politickým seskupením, tak je politik. Když někdo ovlivňuje veřejný život a je již osmým rokem součástí vlády, tak je složkou establishmentu. Měl byste si to uvědomit!

Za druhé. Pane premiére, vy nejste oběť, vy máte velký vliv! Když je někdo již čtvrtým rokem premiérem, tak má moc ovlivňovat, co se v zemi děje. Pane premiére, vy jste spolutvůrce toho, v čem žijeme!

Za třetí. Pane premiére, vy nejste „zachránce mrtvých“. Nebo jste? Možná, jak se to vezme.

Za čtvrté. Pane premiére, než pustíte nějakou informaci do světa, měl byste si ji nejprve ověřit z věrohodných zdrojů. S tím zázračným lékem Bamlanivimabem, který jste údajně sehnal a jehož jméno je jako nějaký jazykolam, to není tak jednoduché.

Praktik ho nemůže indikovat lidem s vysokým tlakem, nadváhou a s cukrovkou, jak jste prohlásil. Není to pravda, pane premiére!

Takový pacient musí splňovat všechna následující kritéria:  trvání obtíží ≤ 7 dnů ,pozitivní test před ≤ 3 dny, není nyní hospitalizován pro COVID 19, není potřeba oxygenoterapie

A zároveň musí splňovat alespoň jedno z následujících indikačních kriterií: stav po transplantaci solidního orgánu nebo transplantaci kostní dřeně,  vaskulitida s aktuálně probíhající kombinovanou imusupresivní léčbou nebo terapií kortikosteroidy, onkologické nebo hemato-onkologické onemocnění s aktuálně probíhající léčbou, plicní hypertenze v dispenzární péči, chronická renální insuficience v pravidelném dialyzačním programu, BMI > nad 40, chronická obstrukční choroba ve stadiu GOLD III a IV, intersticiální plicní onemocnění s imunosupresní léčbou nebo biologickou léčbou, bronchiální astma na biologické léčbě,  trombofilní stav v dispenzární péči (nepočítá se asymptomatická Leidenská mutace, Protrombinová mutace)

To už se tak hezky neposlouchá, že, pane premiére?

Můj odhad je, že tato přísná indikační kritéria budou splňovat tak 2 lidé z 1000 nakažených!

Opět jste v lidech vyvolal plané naděje!  Kde jsou v indikacích lidé s cukrovkou, nadváhou a vysokým tlakem, kterým jste lék sliboval?

Co když ho tito lidé budou po svých praktických lékařích požadovat?

Ale co?  Do Vašeho světa se stejně nedovolají!

Ale v našem světě to takhle funguje. My se musíme řídit danými pravidly.

My žijeme ve světě, jehož součástí je nemoc, smrt a bezmoc!

Měl byste náš svět někdy navštívit!

 

 

 

 

Text vyjadřuje názor autora, nikoli redakce deníku FORUM 24.

V rámci zkvalitnění a obohacení naší práce bychom vás rádi vyzvali, abyste se aktivně podíleli na tvorbě obsahu našeho webu. Z tohoto důvodu existuje sekce Hyde Park, která vám nabízí možnost, vkládat své blogy a tím se vyjádřit k problémům, jež hýbou společností, nebo trápí právě vás.

Pokud se tedy chcete stát přispěvatelem našeho deníku FORUM 24, obraťte se na nás mailem na adresu b[email protected] a my pro vás rádi vytvoříme přístup do našeho systému, kde budete moci své texty vkládat. Po nutné editaci vašich příspěvků blogy publikujeme.