Pane prezidente!

ČTK

Srpnové události 1968 v pražských ulicích - Václavské náměstí | FOTO: ČTK

 

V studené parádě  kožených křesel, 
sešli se k poradě výrobci hesel, 
mnohé, co hrozilo, pozbylo punce, 
za okny mrazilo srpnové slunce 
a křičelo na lidi "pamatuj!"

Karel Kryl, Podivná ruleta

 

Pane prezidente,

chtěla bych Vám sdělit, že my, někteří občané, jsme si přečetli Ústavu České republiky. A ubezpečuji Vás, že pro nás není cárem papíru jako pro Vás. Zákony České republiky dodržujeme a totéž očekáváme od Vás, jehož zvolilo do čela našeho státu 2 853 390 voličů.

Pane prezidente, žádám Vás, začněte i Vy dodržovat zákony této země. Nebuďte špatným příkladem pro lidi, kteří Vás zvolili a kteří Vám dosud slepě důvěřují.

Svým konáním plivete do tváří všem, kteří trpěli pro to, aby se do naší země vrátilo právo a spravedlnost. Asi nejste věřící, ale zkuste si představit, že se na Vás z nebe dívá Jan Palach, Milada Horáková, Dagmar Šimková, Pavel Wonka, Václav Havel, Jiří Gruša a mnozí další. Tito lidé vyměnili bezpečný život v poslušnosti za život v pravdě. Ke štěstí jim nestačily chléb a hry servírované vrchností.

Nikdy jste takový život nežil, ale přesto Vás žádám, buďte velkorysý. Když už sám nežijete svůj život v pravdě, alespoň nehažte kamením po těch, kdo jej tak chtějí prožít. Nic netvoříte, ale prosím najděte v sobě sílu alespoň neničit dílo těch, kteří Vás předešli. K podzimu života by měla patřit moudrost a tolerance. Zkuste je v sobě objevit.

Pokud Vám bylo v minulém režimu dobře, vydejte se na Východ, ale nepřesouvejte tyto praktiky k nám. Velká část občanů České republiky touží žít v parlamentní demokracii.

Lidé, jimž není lhostejný odkaz obětí srpna 68 a 69

Text vyjadřuje názor autora, nikoli redakce deníku FORUM 24.

V rámci zkvalitnění a obohacení naší práce bychom vás rádi vyzvali, abyste se aktivně podíleli na tvorbě obsahu našeho webu. Z tohoto důvodu existuje sekce Hyde Park, která vám nabízí možnost, vkládat své blogy a tím se vyjádřit k problémům, jež hýbou společností, nebo trápí právě vás.

Pokud se tedy chcete stát přispěvatelem našeho deníku FORUM 24, obraťte se na nás mailem na adresu [email protected] a my pro vás rádi vytvoříme přístup do našeho systému, kde budete moci své texty vkládat. Po nutné editaci vašich příspěvků blogy publikujeme.

Revue Forum Banner