PÁTEČNÍ ROZJÍMÁNÍ U KÁVY aneb kouzlo ilusionismu

30.08.2019

Donesla se ke mne seriozně tvářící se zpráva. Naše (jeho, jejich) ministryně, jakási Klára, se učí gramaticky správně mateřský jazyk. Coby mustr ke cvičení pazour natáhla ke zprávě o ekonomických zločinech jejího šéfa. Vlastní pílí, tvrdošíjne a touze po zdokonalení překlad opsala a každičkou větu opatřila místo tečky. Otazníkem. Dokonalá interpunkce jest základem každého gramatického úspěchu. Proslýchá se, že dalším bodem cvičení bude vlastoručně napsané sousloví za interpunkčním znaménkem:“ A to jako vážně ?“

Vážně. Kolegyní téhle mírně nýmanditivní kolosministryně je ilusionistka s čísly. Mastná Alča. Její komíhání s rozpočty, minulými i budoucími má takové grády, že výsledná rozpočtová sinusoida se sama narovnala otočila o 90 stupínků a ukazuje střemhlav kolmo k zemi. Ve snaze si ji mírně naklonit, tiše ji brouká do ouška: „Už je líp, vzpomeň si“. Nevyslyšena, rozpomene se, že úředníkům a panošům vybraných ANOIDNÍCH ministerstev, přislíbila výrazné zvýšení plýtvání rozpočtovými prostředky a plýtvavým socdemokratickým ministrům vysvětlila, že sami chtějí své kapitolky přiškrtit. Také stát(d)nímu ouřednictvu přislíbila procentíčko ke mzdě. Ve své velkorysosti šla tak daleko, že daně zvedla všem. Ovšem i tak narovnanou sinusoidu nevychýlí ani o milimetr.

Ilusionisticky bezchybně, bravurně, optickým klamen, naplní státní kasičku. Pozdrží vratky těm bezcharakterním živnostníkům, co nekývnou na její ilusionisticky vábivou představu o dobrovolném příspěvku do bezedné díry. Rozpočtu.

Se svým kabaretním ilusionistickým uměleckým počinem byla pozvána jakýmsi tlučhubou do rodící se tragikomické vycpávky na nekoukatelné TV. Klauna, trápícího se na obrazovce 25 hodin denně, 8 dnů v týdnu a 32 kalendářních dní v měsíci, počítaje v tom i přestupný rok, na pár groteskních minut vystřídá a ten v uvolněném čase píše další tragické počiny.

Toužebně očekávám klaunský výstup s jistým Havlíčkem, který zprvu jásavě až halasně pohlížel na likvidaci dostupnosti terciální sféry ve vískách, vsích a vůbec, aby ANOISTICKY rozhodl koho zadotuje z našich prostředků a koho nikoliv, by ves se nevylidnila úplně.

Lišácky jsem se předzásobil kávou. Chladne a hořkne.

Text vyjadřuje názor autora, nikoli redakce deníku FORUM 24.

V rámci zkvalitnění a obohacení naší práce bychom vás rádi vyzvali, abyste se aktivně podíleli na tvorbě obsahu našeho webu. Z tohoto důvodu existuje sekce Hyde Park, která vám nabízí možnost, vkládat své blogy a tím se vyjádřit k problémům, jež hýbou společností, nebo trápí právě vás.

Pokud se tedy chcete stát přispěvatelem našeho deníku FORUM 24, obraťte se na nás mailem na adresu [email protected] a my pro vás rádi vytvoříme přístup do našeho systému, kde budete moci své texty vkládat. Po nutné editaci vašich příspěvků blogy publikujeme.

Revue Forum Banner