Pitoreskování

Donesla se ke mne Velikonoční nadílka. Jednotliví členové krizového štábu nadělují tu roušky do skonání Světa, onde zakleknutí na hranice o den déle, támhle čekání na Godota. Ovšem jiné křídlo krizového štábu uklidňuje, že roušky jen dočasu (sic!), hranice se otevřou v nedohlednu, tetka Sóralová podotkla, že to je přece jen blíž než skonání světa a Godot, že je na cestě. Nu a pak je v krizovém štábu křidélko, které si rádo zarebelí. Ovšem dočasu. Než na něj vrhne zaklekávací pohled Prime minister, který sice nevelí krizovému štábu, ovšem jen naoko. Na druhé oko také nekoordinuje převod evropských prostředků do firem, co mu na obě oči nepatří. A ti ve zlé víře okopávají kotníky prvým dvěma křídlům. Právník se v tom vyznej.

Vyznal se překvapivě z lásky k lidem a křesťanským svátkům nejvyšší velitel všech vojsk a Blanických rytířů, kde je čestným spícím přednostou. Stréc Jencek, duše nedobrá a oportunistická, si projev poslechl v rámci Velikonočního pokání podruhé, aby se ujistil, že mezi lidstvo počítá církevní svatokrádežník i sám sebe. V rámci jakéhosi Hradního sebemrskačsví vyzval milec východních autokracií, k lásce bližnímu, asi jeho, a abychom nežili ve lži. Tetka Křópalová vyhodnotila sdělení, že jediná, nedělitelná a krutopřísná pravda, se odráží mezi Hradním cimbuřím a cokoli pod ním je falsum. Odešla na tajnou mši do kostela, zvěstovat slovo Hradního pobudy.

Pobyt mezi bližními krizový štáb překvapivě vyhodnotil jako riziko. Zaskočil tím tetku Ólickou, na vlastní roušku si vyzkoušela boj tělo na tělo v hobbymarketu a myslela, že již více nemůže být prokoronovirovaná a už už barvila vejce pro natěšené vnoučky a potomky těšící se na panáčka z domácí, ovšem zdaněné, pálenice. Pušný prach ji zvlhl pohledem na vlastence povoláním, který ve svém volném čase, kdy vlastním tělem nebrání hraniční šutr před čínskéým virem a hordám po zuby ozbrojeným mohamedánům, barví vejce. Mírně zmatena záměnou rolí, šla plésti pomlázku.

Pomlázkou zaslouží celý tým družstva chaotů, nadhodila tetka Sóralová. Ujistila se, že nemá vlčí mlhu. Podělila si dvě vládou předložená čísla a dospěla k ohromujícímu výsledku. Jedna čínská papírová rouška nás vyšla na tisícikorunu. Stréc Jencek po zralé úvaze prohodil, že co nenapáchá čínská pomsta za náš vztah k Taiwanu, to dorazí vláda v rekordním čase. Její útok na podstatu demokracie pod pláštíkem boje za proti darovaným coronavirózám má svůj logický průběh. Zákaz, příkaz, rozkaz, rozpuštění, nepřipuštění, vyloučení, odebrání, odevzdání. Plán hustý jak osetí Agrofertistánu řepkou má svá úskalí. Smějící se bestie. Žádný dobyvatel této země, a to Prime minister není vyjímkou, narazí na Prošvejkování do morku kostí. Dobyvačné úmysly i za podpory 30 % Švejku rezistentních spoluobčanů narazí na milé nepochopení a dobromyslný úsměv.

Úsměv vyloudil i násilně protlačený hlídač práv obmyšleného. Stréc Jencek poznamenal, že ombudsmanova úvaha o právu neplatit nájem v době krize je mdlá, nedotažená a odfláknutá. Nezahrnuje celou pestrost obchodních vztahů. Nemá-li občan na Ferrari, má právo si ho v době krize neodepřít. Stejně tak, nemám-li na nákup v obchodním řetězci je mým právem si ho odnést. Stejně by ho obchodník neprodal. Tetka Sóralová šla ještě dál v právech. Nemám-li na daně je mým nezadatelným právem na stát udělat dlouhý nos, či po vzoru trestně stíhaného dotačního podvodníka prostředníček směrem k Šílené Šileřici vztyčit. Prostředníček.

Prostředník mezi krutopřísně hořkou kávou a lidmi dobré vůle vinšuje Velikonoce. Jaké si je uděláme, takové nám vláda nevezme.

 

Text vyjadřuje názor autora, nikoli redakce deníku FORUM 24.

V rámci zkvalitnění a obohacení naší práce bychom vás rádi vyzvali, abyste se aktivně podíleli na tvorbě obsahu našeho webu. Z tohoto důvodu existuje sekce Hyde Park, která vám nabízí možnost, vkládat své blogy a tím se vyjádřit k problémům, jež hýbou společností, nebo trápí právě vás.

Pokud se tedy chcete stát přispěvatelem našeho deníku FORUM 24, obraťte se na nás mailem na adresu [email protected] a my pro vás rádi vytvoříme přístup do našeho systému, kde budete moci své texty vkládat. Po nutné editaci vašich příspěvků blogy publikujeme.

Revue Forum Banner