Po řepkových farmách pro motýle je na řadě pohřební služba?

(FB Andreje Babiše)

FOTO: FB Andreje Babiše

Tak nám premiér Babiš začal skrytě dělat i do pohřební branže. Vzal si k tomu na pomoc ministra zdravotnictví Vojtěcha. Je to sice na první pohled dost morbidní postup, ale jistou logiku to dává. Pokud se zpětně podíváme na to, jakým způsobem Babiš anektoval konkurenční firmy, je jeho současná aktivita zcela v souladu se zavedenými praktikami.

Podobně, jako když koupil 34% Kosteleckých uzenin a následnou agresivní politikou lží a nátlakem přes spřízněné banky upirátil zbylých 66%, dostal se přes koblihové a jiné úplatky ke zhruba 30% voličů České republiky. Pak už stačilo namazat med kolem Hamáčkovy huby, připomenout komunistům staré dobré časy a nalákat japonského Čecha na nějaké ty omrvinky. Šak mi cudzinci si musíme pomáhať.

A už to jelo. Nabrat pár užitečných idiotů na ministerstva, ať si něco zatím plácaj a kutěj, koupit média, aby voličstvo četlo tu správnou pravdu, a pořádně tlačit všemi směry. Však ona se někde bublina ukáže… A taky se ukázala. Koronavirus je ideální příležitost.

Indicie, které se začaly objevovat při Babišově řešení „epidemie“, jsme nikdo pořádně neviděl. Ale když už dnes víme, že vzniká pohřební služba Agromort, můžeme si je zpětně najít:

– ministerstvo zdravotnictví řídí nedostudovaný doktor práv a fušerský zpěvák
– nebyl aktivován pandemický plán ani krizový štáb
– řízení státu a buzeraci obyvatelstva dostal za úkol vojenský doktor
– jedno z prvních nařízení bylo uzavření českých hranic zevnitř, nikdo nesmí uniknout
– byly uzavřeny veškeré obchody a služby, kromě potravin (ty už Babiš ovládá a chutně vyrábí)
– živnostníci, OSVČ, dohodáři DPP a DPČ, majitelé malých eseróček, zaměstnanci v cestovním ruchu a spousta dalších lidí a jimi živených rodin, jsou bez příjmů. Byly jim zrušeny. Bez náhrad. Aby se o náhrady nedalo žádat, převedl se krizový stav na opatření ministerstva zdravotnictví.
– vláda zakázala veškeré nákupy ochranných pomůcek mimo centrální sklady
– ochranné pomůcky do centrálních skladů byly nakoupeny v té nejhorší kvalitě v Číně
– nemocnicím a zdravotnickým zařízením bylo nařízeno, aby rezervovaly pro koronavirus minimálně 60 lůžek na 100.000 obyvatel. Tím byla, díky nedostatku lůžek, de facto ukončena standardní lékařská činnost mimo léčbu koronaviru.
– maximální pokuta za nedodržení karantény byla stanovena na 3 miliony korun (ostatní civilizované státy mají pokuty maximálně v řádu nižších desítek tisíc)
– v době, kdy klesl denní počet nově nakažených osob na nižší jednotky stovek, byli důchodci nahnáni do hobbymarketů. Když se to nepovedlo a i nadále počet klesá, byli důchodci nahnáni do front a shluků na povinné testování.

Určitě jsem na spoustu věcí zapomněl, ale už jen tento výčet ukazuje, o co Babišovi jde. Když pohřební službu, tak pořádný byznys! Odstavit lidi od peněz na obživu, co nejméně, a když už tak nekvalitními prostředky, chránit zdravotníky a sociální služby, zamezit nemocným a ohroženým lidem přístup ke zdravotní péči, rozdávat pokuty těm, co nemají kus hadru přes xicht v lesích, u rybníků, na polních cestách, na volných prostranstvích, kde není široko daleko holá duše.

Ale to je prostě celý náš Babiš. I se svou nevymáchanou hubou, která i tu zřizovanou, ale dlouho zamlčovanou pohřební službu, dokázala vyžvanit. Dnes nám totiž na tiskové konferenci premiér řekl: „Myslím, že vláda udělala maximum a má jasný výsledek. Zachránili jsme tisíce mrtvých. Na otázku vám odpovím citací ředitele Ústavu zdravotnických informací a statistiky. Ladislav Dušek, to není politik, který říká: Dokázali jsme nemožné. Jsme na mapě Evropy hvězdou. A to je skvělé.“

No bodejť bychom nebyli za hvězdu. Protože kdo to má? Kdo má tisíce zachráněných mrtvých?! A to už za tu pohřební službu stojí. Sláva Agromortu!

Text vyjadřuje názor autora, nikoli redakce deníku FORUM 24.

V rámci zkvalitnění a obohacení naší práce bychom vás rádi vyzvali, abyste se aktivně podíleli na tvorbě obsahu našeho webu. Z tohoto důvodu existuje sekce Hyde Park, která vám nabízí možnost, vkládat své blogy a tím se vyjádřit k problémům, jež hýbou společností, nebo trápí právě vás.

Pokud se tedy chcete stát přispěvatelem našeho deníku FORUM 24, obraťte se na nás mailem na adresu [email protected] a my pro vás rádi vytvoříme přístup do našeho systému, kde budete moci své texty vkládat. Po nutné editaci vašich příspěvků blogy publikujeme.