Pojednání slovesné

10.09.2019

Doneslo se ke mne kterak mladý Véna zaplakal, že v našich luzích, borech a skalinách není svoboda slova. Nuž nevím. Již jen to, že si může takto zaplakat veřejně, vyvrací premisu. Leč pohlédněme pravdě do očí. Véna má asi pravdu. Zjistil to soudním rozhodnutím trestně stíhaný estébák okupující Strakovku. Totéž okusil na vlastní kůži hrocha, vrchní velitel všech našich vojsk, neudržíc ani vybitý prak, natož myšlenku, urodí-li se bez vyzvání. My, u nás na vsi, máme ovšem v problematice chaos. Já osobně přiznám se, jsem z toho daněk. Takový rudý strejda Skála, či ještě zarudlejší tetka Marta, mohou pokládat písmenka, bez uzardění a přitom jm to zákon přímo zapovídá. Zapeklitá věc.

Věc svobody slova Véna uchopil prazvláštně. Nadnárodní platforma, kde exhibicionismus kdejakého Ovčáčka, případně Máry Prchalů a to v jakémkoliv provedení, nedej příroda zapřísáhlého vlastence, hraničí se zdravým rozumem, pravopisem, o vkusu nehovořme, Vénovi smázla nějakou hlubokomyslnou myšlenku. Stává se to. I Pitomio seznal, že generátor náhodných slov neprekabáti algoritmus nadnárodní společnosti. Ale svoboda slabik ?!? Za zmínku stojí, že za trest jim Mastná Alča chystá daň z digitálek. Strejdo Google nesměj se.

Nesměji se ani já neb jiný nadnárodní pábitel oděn v českých mimikrech, který pravidelně Vénu cituje a zaměstnává naše čučkaře na půl úvazku, dal po Sputnikovsku do souvislosti sira Winstona Doutník Churchila a bronzového nešťastníka, potlačovače povstání soudruha |Koněva. Skeč jsem přečetl několikrát a stále mi souvislost uniká. Pravda, potkat se mohli, ale co má služba v armádě sovětského svazu a v armádě Jejího Veličenstva společného, a jak do toho zapadá starosta městské části Prahy? Řešení není snadné ani pro Sherloka Holmese a to i ldyž si vezme na pomoc dr. W. A nebo slavnou Cimrmanovskou pícku. obluhovanou doc. Weiglem, dej mu pánbůh klidné spočinutí.

Spočinout by mohl usvědčený lhář, nájemce Hradu. Prospělo by to minimálně institutu milosti. A snad většině populace. Tento pozoruhodný přežitek z dob, kdy vládl zákon a pořádek pod dohledem mocnáře, nabývá na grotesknosti. Není to tak dávno, kdy na Hradě za pošmourných podzimních čajích o páté, kdos usmyslel si, že udělí milost. Inu zadařilo se. I nyní může se dílo zadařit. Komické na tomto varietním kousku je, že obmyšlený je zároveň kontrasignátorem onoho přežitku mocnářství. Nu, já se až tak nebavím.

Nebaví mne srkat kávu jež hořkne tempem nevídaným.

Text vyjadřuje názor autora, nikoli redakce deníku FORUM 24.

V rámci zkvalitnění a obohacení naší práce bychom vás rádi vyzvali, abyste se aktivně podíleli na tvorbě obsahu našeho webu. Z tohoto důvodu existuje sekce Hyde Park, která vám nabízí možnost, vkládat své blogy a tím se vyjádřit k problémům, jež hýbou společností, nebo trápí právě vás.

Pokud se tedy chcete stát přispěvatelem našeho deníku FORUM 24, obraťte se na nás mailem na adresu [email protected] a my pro vás rádi vytvoříme přístup do našeho systému, kde budete moci své texty vkládat. Po nutné editaci vašich příspěvků blogy publikujeme.

Revue Forum Banner