Pokřivený, ironicky klenutý oblouk

Eric Drooker

Donesl se ke mne matematický vzorec. L=arc0*r*i*p, kde „i“ je koeficient ironie, vyjádřený mírou kravinismu obíhající mediální sférou a „p“ je koeficient pokřivení reality. K mírné úpravě délky oblouku jsem dospěl po prostudování reportáže obskurní XTV. Jakýsi Xaverius Skotačivě Veselý jest průkopníkem nového stylu žurnalistiky, kde redaktorka stává se respondentem a původní respondent stává se autorem reportáže o redaktorce-tazatelce pro svou XTV. Nechtíc nám takto ukazuje, kde profesor Horák, vulgo Julda Fulda udělal ve své reportáži chybu. Tento vskutku novátorský styl zjevil se znenadání v interwiew s prozatím pokrokem netklou redaktorkou ČT pořadu Newsroom. Poté oběhl všemi vlasteneckopokrokovými weby s patřičnými pokrokovými komentáři.

Komentujíc novátorskou reportáž nepsanou na oprátce, vytkl bych nedůtklivě jistou zvláštnůstku. Původně měl jsem v podezření Veselého Xavieruse, že neorientuje se v abecedě, toliko v čínském obrázkovém písmu, leč pak mne přemohla myšlenka, že v orientaci v obchodním zákoníku je zakopán pudlík.

Pudlík exhumoval, když mladý Véna objevil skutečnost, že nově se formující vlastenecká liga nemůže mít sídlo u Klausů v kuchyni neb to zapovídá obchodní zákoník a velikost kuchyně, nevlastenečtí fogli cvrlikali, že paní Livii nebylo po chuti otáčet se kolem plotny s rusofilní ideologií za zády. A tak vlasteneckému uskupení nabídla k náhradě za újmu domácí práce což emancipovaná Majer-Zahradnice a více emancipovaný Véna striktně, ve jménu vlastenectví srdnatě odmítli. I tedy povili základní tábor u ruské rezidentury. Dezinformační weby tuto událost kvitovaly s povděkem, dokonce pseudonovináří PL byli viděni řičetí blažeností, opíjejíce se vodkou z hradních zásob poskytnutých osobně druhým mezi lháři.

Lháři a konzumenti pseudoinformačních webů vedeni Vadimem Petrovičem Vadimovičem vzali útokem jak ČT tak Ústav nezávislé žurnalistiky z.ú. Možná zmateni zkratkou z.ú. Možná slovem nezávislý. Jak lesní včelky. Obecně prospěšná společnost ze zákona sídliti musí.

Musí se v hrobech obracet demokraté všech zemí. Vláda vedená komunistickým estébákem navrhuje zákon na omezení informací kverulantům. Čti občanům. Stát nyní rozhodne, kterou informaci svému sponzorovi poskytne, kdy, jak, za kolik a zda vůbec. Je to krok správným směrem, tvrdil v hospůdce štamgast. Prý je jeho ženě nic do toho kde je, kolik utratí, kdy příjde. Jakýsi větroplach, náplava a vůbec občan nepřizpůsobivá, posunul myšlenku o level výš. Co prý je státu po tom, kolik vydělá, zda odvedl řádně daň, i na příští rok, proč nemá dálniční známku a vůbec. Prý o tom by měl rozhodnout on sám, jaké informace svému zaměstnanci, čti státu, poskytne. Bloud jeden.

Jeden je z toho daněk.

Dopiji kávu, nezávisle obloukovitě hořkou.

Text vyjadřuje názor autora, nikoli redakce deníku FORUM 24.

V rámci zkvalitnění a obohacení naší práce bychom vás rádi vyzvali, abyste se aktivně podíleli na tvorbě obsahu našeho webu. Z tohoto důvodu existuje sekce Hyde Park, která vám nabízí možnost, vkládat své blogy a tím se vyjádřit k problémům, jež hýbou společností, nebo trápí právě vás.

Pokud se tedy chcete stát přispěvatelem našeho deníku FORUM 24, obraťte se na nás mailem na adresu [email protected] a my pro vás rádi vytvoříme přístup do našeho systému, kde budete moci své texty vkládat. Po nutné editaci vašich příspěvků blogy publikujeme.

Revue Forum Banner