Potraviny,voda a …pokrytectví

Potraviny, voda a…pokrytectví.

Už je to venku. Celý národ s napětím očekával, s čím naše nejmasovější hnutí věčných slibů, přijde jako s ústředním  tématem k volbám.A hnutí nezklamalo.Přišlo s dalším slibem – bohužel si nevšimlo,že je to jaksi pozdě a že jako vždycky propáslo něco udělat s dvojí kvalitou potravin na půdě Evropského parlamentu.Je to o to trapnější, že je celá záležitost v gesci poslankyně ČR,která tam sedí za ČSSD.Tedy stranu, která má podle scénáře jen držet hubu a krok.Dále si také neuvědomilo, že jeden velký kus másla má na hlavě samo.A není to máslo ledajaké – sám pan majitel hnutí to máslo vyrábí a o jeho kvalitě se vedou u nás diskuze už dost dlouho.

Aby bylo vidět, jak se vláda jednoho hnutí jednoho majitele činí, rozhodla se udělat něco s nedostatkem vody. Byla jmenována komise. Nehledě k tomu, že odborníci už také celá léta křičí a upozorňují,doporučují.Jmenovat komisi nedoporučili.Určitě ale doporučili nenechávat vysychat pole pěstováním žlutého moru jen proto, aby mohl majitel hnutí křečkovat peníze za výrobu bio pohonných hmot.  (Mimochodem,kdesi jsem četl, že na výrobu 1 litru bionafty je potřeba 2400 litrů vody.Proboha, a kolik vody je potřeba na výboru 1 litru nebionafty?Až se budeme ptát, kde ta voda je, tak především prosím u Babišů.)Na této věci je zase pikantní to, že v komisi bude zasedat další člen spolupracující politické frašky,ministr zemědělství.Takto člověk v obrovském konfliktu zájmů,protože v tomto oboru sám podnikající.Slavná kómis už dala vědět, že plánuje zvýhodnit výstavbu vodovodů.I když mají obě slova stejný slovní kmen,voda i vodovod jsou přece každý něco jiného.Vodovod si nemůžete natočit do konvice a uvařit si kávu.Co vám bude platných 100 kilometrů vodovodu bez kapky vody?Tuší to vlastně vládní komise?Nevím, a je to vlastně jedno.Vláda, která je založena na podvodných slibech nám to vždycky nějak vysvětlí.Ale až po volbách do EP. Nebo vymění pár ministrů ,kteří už od svého jmenování věděli, že žádný skutečný problém nevyřeší. Nebude voda, budeme dál jíst hnus. Ale bude líp –  v pokrytectví státních úředníků  budeme soběstační a bude i na export.      

 

Text vyjadřuje názor autora, nikoli redakce deníku FORUM 24.

V rámci zkvalitnění a obohacení naší práce bychom vás rádi vyzvali, abyste se aktivně podíleli na tvorbě obsahu našeho webu. Z tohoto důvodu existuje sekce Hyde Park, která vám nabízí možnost, vkládat své blogy a tím se vyjádřit k problémům, jež hýbou společností, nebo trápí právě vás.

Pokud se tedy chcete stát přispěvatelem našeho deníku FORUM 24, obraťte se na nás mailem na adresu [email protected] a my pro vás rádi vytvoříme přístup do našeho systému, kde budete moci své texty vkládat. Po nutné editaci vašich příspěvků blogy publikujeme.

Revue Forum Banner