Potrefená husa se vždycky ozve

Eric Drooker

Dnes se  předseda senátu pan Miloš Vystrčil vrací z úspěšné cesty na Tchaj-wan a  dost lidem tahle cesta leží v žaludku. Obyčejně nejhlasitěji se ozývají ti, kteří, ač sami většinou toho dokázali velmi málo, si myslí, že jsou daleko lepší, než ten dotyčný, kterého kritizují. Tak například pan premiér zapletl pana Vystrčila do krajských a senátních voleb, to bych ještě pochopila, ale nechápu, co má pan Vystrčil společné s předvolební kampaní amerického prezidenta, zřejmě to, že si jeho návštěvy všimla i americká média, která se jinak věnují hlavně przidentským volbám v USA. Další skupinku, na kterou tato návštěva působí jako červený hadr na býka, tvoří komunisté. Poté, co jsem si přečetla příspěvek Komunisty Vystrčilova cest vytočila do běla, spílají mu, seč mohou, jsem se pozastavila nad některými větami obou pánů o kterých se pan Bican ve svém komentáři zmínil. Tak například, že v České republice si může dělat každý, co se mu zlíbí.  Inu, demokracie už je taková a jeho snaha o obnovení starých pořádků, kdy mít vlastní názor a být zodpovědný za svoje chování, byl pomalu trestný čin a ten, kdo si to dovolil, měl nálepku velmi nepohodlného člověka.  Komunisti si nějak nevšimli, že už skoro 31 let uplynulo od  Sametové revoluce a že už jejich názor hodně lidí nezajímá. Plně souhlasím s cestou pana Vystrčila na Tchaj-wan, aspoň světu ukázal a dokázal, že ne všichni čeští politici poslušně ohýbají svoje záda před Rusy a Číňany.  Dále tam byla zmínka o poškození konkrétních občanů. Dotyčný má zřejmě na mysli Hradního pána a jeho bandu. Že by přestaly téct peníze do Slávie? Dále tam bylo psáno o těch, kteří byli na Tchaj-wanu, že jednají proti zájmům České republiky a jednají v zájmu těch, kteří z nás dělají kolonii. Nějak jsem si nevšimla, že by jednali v zájmu Čínské republiky a Ruska.  V každém případě nám tato cesta přinese velmi cenné body v ekonomické i politické sféře. Svět nás díky panu Vystrčilovi přestane vnímat, jako zemi, která ohýbá svúj hřbet před Čínou pomalu až k zemi, ale nebojí se jí podívat zpříma do očí a dělat věci po svém a ne podle diktátu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

amer

 

Text vyjadřuje názor autora, nikoli redakce deníku FORUM 24.

V rámci zkvalitnění a obohacení naší práce bychom vás rádi vyzvali, abyste se aktivně podíleli na tvorbě obsahu našeho webu. Z tohoto důvodu existuje sekce Hyde Park, která vám nabízí možnost, vkládat své blogy a tím se vyjádřit k problémům, jež hýbou společností, nebo trápí právě vás.

Pokud se tedy chcete stát přispěvatelem našeho deníku FORUM 24, obraťte se na nás mailem na adresu [email protected] a my pro vás rádi vytvoříme přístup do našeho systému, kde budete moci své texty vkládat. Po nutné editaci vašich příspěvků blogy publikujeme.

Revue Forum Banner