Příliš hlučný Pátek

Doneslo se ke mne echo. Ozvěna Black Friday pro našeho preferencemi hýčkaného europodvodníčka. Zprvu bylo ticho po pěšince, pak ještě zlověstnější, socialistické ticho, skoro jako když vzdul se Černobyl a radioaktivní spad obklíčil bývalé Československo, aby se po proudnici náhle spojil za Aší. Tak nějak by se dalo vysvětlit proudění euročar, tentokrát od Bruselu. U Aše se informace rozpojí a u Hodonína spojí a do Holíče již jako stěna postupuje k Rumunsku. Asi budou mít u premiérů vypráskaného dědu Mráze, posměšně glosoval soused. Dary a dárečky, nově i odchod do důchodu ve 35 letech, zabalené ve slibech budou skromnější včerejška, stát by měl začít špórovat na vratky, pokračoval již ne tak zvesela.

Zvesela na situaci nenahlíží ani Mastná Alča, věčně optimisticky naladěná výběrčí všech daní, vyjma firem co nikomu nepatří. Její nálož úlev a odpustků, potažmo úplatků a zvýšení daňové zátěže poplatníkům na nejvyšší hranici za 30 let, docílila nejvyšší schodek rozpočtu od uchvácení moci při Velké Červnové Agrofertní Revoluci, zahájené výstřelem na neproclené kabelky Ušatým Traktoristou, pod vedením Tvora Odporně Ištvánovitého, financovaného z dotačních titulů dnešního obmyšleného.

Obmyšlený se zahalil, jako Gaius Julius do pláště, v nefalšovanou londýnskou mlhu. Zdatné pomocnici MaxiKláře, práší se od dutiny ústní tak, že velitel pražských hasičů požádal, zdali by nebyla nápomocna u hašení požárů středně velkých. Ušetřilo by se vybrané DPH z EET na hasičské vozy. Pilná žačka vůdce užívá pojmy nerozumím, nečetla jsem, nevracíme, předběžně konečný s takovou vervou, že budova ministerstva otřásá se v základech a beneficient musí brzdit její nadšení. Započly totiž ze skříněk některým dotačním kostlivcům kůstky vypadávat.

Vypadávat z hnutí jednoho muže začaly i jednotlivé komunální součástky , Dílem obviněných Policií z drancování obecních rozpočtů a pár jedincům došla trpělivost s arcilhářem, majitelem, a některým i došel význam evropské zprávy a již nechtějí nosit z ostudy ošuntělý oděv. Těm nahoře se studu nedostává pravila teta Lónová. Užila coby mnemotechnické pomůcky při studiu hroší kůže v přírodozpytných vědách anoidní ministryně.

Ministryně a ministři za socdem, Hradní Mluvečka a jeho šéf kolektivně mlčí, soutěží o titul Julda Fulda měsíce. Jejich hlasité mlčení je tak v kontrastu s vrchním blábolilem. Velmi hlasitě a kňučivě v holdingových médiích vyhlašuje EU válku. Záminka je nasnadě. Nečetl jsem, nerozumím, neztotožňuji se, JÁ jsem stát. Účelovka, kampaň.Patent na rozum. Dotace mi vyplácejte a nevměšujte se do vnitřních záležitostí svrchovaného Agrofertistánu. Nic NEZAPOMĚL. Vzpomínáte ?

Vzpomínám na léta, kdy káva nebyla tak krutě hořká.

Text vyjadřuje názor autora, nikoli redakce deníku FORUM 24.

V rámci zkvalitnění a obohacení naší práce bychom vás rádi vyzvali, abyste se aktivně podíleli na tvorbě obsahu našeho webu. Z tohoto důvodu existuje sekce Hyde Park, která vám nabízí možnost, vkládat své blogy a tím se vyjádřit k problémům, jež hýbou společností, nebo trápí právě vás.

Pokud se tedy chcete stát přispěvatelem našeho deníku FORUM 24, obraťte se na nás mailem na adresu [email protected] a my pro vás rádi vytvoříme přístup do našeho systému, kde budete moci své texty vkládat. Po nutné editaci vašich příspěvků blogy publikujeme.

Revue Forum Banner