Prima, prime minister

Donesly se ke mne roztodivné a těžko uchopitelé výroky našeho prime ministra i ve lhaní. Tento výlupek všech ctnosti nepotřebuje oponenta. Vystačí si sám. Jeho výkon na budoucí PPF TV byl okouzlující ve své jedinečnosti. Dovolím si úvahu, že věty typu majetek se mi snížil ze 40 na 70 mld po mém vstupu do politiky, by byly výzvou pro Felixe Holzmanna i bez státního vyznamenání. I roztomilé přiznání k ovládání firem nemohlo mága sociálních sítí, Máru, nechat chladným citace “Můj majetek klesá, tak, jak těm firmám co nevlastním, se nedaří“ způsobily krůpěje potu na čele, velké jak malý medicimbal. Jako zajíc polní, měl by zastříhat slechy nejvyšší, mezi státními zástupci. Prateta, co již jen odezírá, zajímala se na návsi při špacíru, zda li beneficient je nemravné označení spoluobčana páchajícího nepravosti. Jiná tetka snažila se ji vysvětlit, že jde o majetkový profit z firem co nikomu nepatří. Prateta doteď láme si hlavu. Tvrdí, že měli pravda statek v majetku. A najednou neměli ani střechu nad hlavou. Ale je-li beneficientkou i poté co ji rozkulačili a nahnali do dolů, neví.

Neví kudy z nudy, ani náš asijský autokrat. Potěšil nás úvahou o státním vyznamenání staršího z Václavů. Zprvu myslel jsem, že osedlá mulu a přihopsá na Końský trh a tomu jezdci v rozběhu s kopím v ruce připne metál na hruď. Ovšem zmýlená neplatí. Jde o Václava, kterého hradní pán obvinil ze všech ekonomických zločinů, i těch co ještě nevymysleli. Také ho nazval Spalovačem, ne mrtvol, ale země. Naší. Zatím. Dojal k slzám mladou maminku s kočárkem, která v sámošce zaslechla tuto úvahu. Je z rodiny, která věří, že co Milda vysloví, přetaví se ve valoun zlata. Souvislost se spalovačem a jeho státním oceněním za rozvoj republiky, bylo nad její mentální schopnosti. Obávám se, že není osamocena. Přispěchal jsem s kapesníčkem a trochou marxleninské dialektiky, v ruce  nedotčený výtisk knihy Jak jsem se mýlil v politice.

Politika je řehole. Opětovně zasedá soudní stolice a společně s naším breakdancerem budou hledat článek vlevo dole. Paní vnučka novináře Peroutky zatvrzele odmítá přijmout premisu o nedotknutelnosti myšlenek hradního nájemníka. Někde jsem zaslechl, že pokud půjde vše českou cestou práva, nedej Ondráček (Zděnda myšleno) spravedlnosti, pak pan Peroutka a pan Gott přijmou společně jeden metál a jeden omluvu osobně. Jen se obávám aby to Milda nepopletl. Přece jen metál panu Peroutkovi od Emana ? To by Kája nevydýchal.

Nevydýchal utíkající čas bývalý hejtman středočechů. Nepřeji mu nic zlého. Vytrpěl si jako zvíře. Dostat 7 milionů, když má žízeň na Rulandské šedé, to nasere. Možná by mu slušelo garde. Relativně mladá hejtmanka má slušně našlápnuto. Třeba si dají na Pankráci čaj o páté.

O páté si dávám ranní kávu. Dnes krapítek rozvernější.

Text vyjadřuje názor autora, nikoli redakce deníku FORUM 24.

V rámci zkvalitnění a obohacení naší práce bychom vás rádi vyzvali, abyste se aktivně podíleli na tvorbě obsahu našeho webu. Z tohoto důvodu existuje sekce Hyde Park, která vám nabízí možnost, vkládat své blogy a tím se vyjádřit k problémům, jež hýbou společností, nebo trápí právě vás.

Pokud se tedy chcete stát přispěvatelem našeho deníku FORUM 24, obraťte se na nás mailem na adresu [email protected] a my pro vás rádi vytvoříme přístup do našeho systému, kde budete moci své texty vkládat. Po nutné editaci vašich příspěvků blogy publikujeme.

Revue Forum Banner