Půvab průzkumu veřejného mínění

Doneslo se ke mne postesknutí bratrů a sester v tričku a trikotu. V ideologii. Jakási vlastenka tělem i duší, hodně vzdálená příbuzná jinak roztomilého Káji Maříka, neroztomilá Kája Maříková, členka mozkového trustu SPD, zabrušovačka, popustila uzdu své výřečnosti. Nevybrousila. Nejsem zdatným vykladačem ctnostných myšlenek vlastenčíků a krom toho věta postrádá smysl, sdělení i pointu, tudíž se nedopustím klackovitého parafrázování a ocituji: „Čemu se divit, když praktiky EU připomínají jednání horší než za komunismu“. Touto málo uvěřitelnou myšlenkou, je-li tam, je tak umně skryta, že i rada Vacátko by v hledání byl ne zrovna úspěšný, komunistického Lůzra, Leoše, dovedla k nirváně. Ten odtrhnul se od četby Marxových spisů a dopustil se tvrzení na hranici trestného činu. Velebení komunismu. Tento podruh ruského mírotvorce, masového vraha Punťu, nás obohatil o myšlenku, že za 40 let budování komunismu jsme dosáhli vrcholu. Ekonomického. Lidskoprávního. Tetka Ólická, nestorka našich tetiček si hluboce povzdychla. Soudruh měl zřejmě na mysli vrchol Macochy, pravila rozvážně.

Rozvážně, tak jak je mu vlastní, neuspěchal kolektivní urážku první mezi lháři, exportér traktorů a importér čínské demokracie, ve volném čase president – sjednotitel, naší Bohem opuštěné zemičky. Upomenul se na katechismus a prohlásil Senát za ďáblovo dílo. Šmahem tak zařadil všech 81 senátorů v rámci kolektivní vinny do klatby. Usoudil, že času nemá nazbyt a má-li do konce funkčního období, případně svého, stihnout urazit všechny, kdo projeví náznak nesouhlasu s jeho genitálními výpotky, musí razantně zvýšit tempo.

Tempo by měl přidal i Mluvečka. Nějaký zlý, neomarxistický výzkum veřejného mínění odstranil jeho konkubínu z čela pelotonu nejdůvěryhodnějších politiků pro Čechy. Sesadila ho sličná, inteligentní, empatická, vzdělaná žena s vizí, že ve společné, spolupracující Evropě už je LÉPE. Když vidím ten rozdíl, prohodila tetka Křópalová na návsi u nás na vsi, mám obavy, by Mluvečka nedostal křeče do prstíků od psaní nenávistných tweetů a statusů. Také spotřeba papírových kapesníčků raketově stoupá neb komorník Mluvečkovi odstraňuje pěnu od mužných rtíků. Přisadila si odvedle sousedka.

Sousedi přesvedle si dovolili průzkum nezávislý na Kremlu. Jeho výsledky způsobí zmatek a znepokojení v řadách vlastenčíků. Našich. Mladí Rusové chtějí vzít kramle od Kremlu a rozběhnout se do světa. Nechat za zády širokou matičku Rus, nasáklou krví. Ovšem tím se stanou běženci. Imigranty. A vlastenecký problém je na světě. Budou pro Pitomiovce prachsprotými imigranty toužícími po sociálních dávkách, přinášejících jinou kulturu a obyčeje? Budou toužit vytlačit našeho roztomilého Ježíška jakýmsi fousatým individuem páchnoucím vodkou s pytlem na hady přes záda ? Případně budou vítáni jako osvoboditelé od jha prostopášné EU ? Stanou se strany mladého Vény a Pitomiovců vítači a z nás odpůrci migrace ? Věru nechtěl bych být v kožichu vlastenčíků. Přetěžký to úděl.

Údělem mým je dopít ranní kávu. Potměšile hořkou.

Text vyjadřuje názor autora, nikoli redakce deníku FORUM 24.

V rámci zkvalitnění a obohacení naší práce bychom vás rádi vyzvali, abyste se aktivně podíleli na tvorbě obsahu našeho webu. Z tohoto důvodu existuje sekce Hyde Park, která vám nabízí možnost, vkládat své blogy a tím se vyjádřit k problémům, jež hýbou společností, nebo trápí právě vás.

Pokud se tedy chcete stát přispěvatelem našeho deníku FORUM 24, obraťte se na nás mailem na adresu [email protected] a my pro vás rádi vytvoříme přístup do našeho systému, kde budete moci své texty vkládat. Po nutné editaci vašich příspěvků blogy publikujeme.

Revue Forum Banner