Půvab zahraniční politiky

Donesla se ke mne divoká zpráva. Zahraniční politika naší zemičky mohutní jak Žlutá řeka právě se vlévající se do oceánu. Jedno kterého. Máme jednoduchou zahraniční událost. Zprvu vyjádří se president této bohem zanedbané zemičky. V závěsu, dříve než to uváží, se vyjádří abonent pobytu na hradě Mírov, toho času lžipremiér. Poté vnese jasno pan Petříček coby garant zahraniční politiky. Ovšem zhola zbytečně. Nikdo ho už nebere vážně.

Vážně brávali naší zahraniční politiku partneři. Západní. Ovšem to se upomínáme na staré havlistické časy, které zdárně našim vlastním volebním umem posíláme na smetiště dějin. Kterak ráda upozorňuje rodná strana presidenta a premiéra. Svět nám závidí, případně se diví. I směje. Tak malinká země a tak průzračné, pevné, jednotlité skorem jako presidentovic milka Sinaj, hodnocení jedné, nejlépe hodně vzdálené události,

Událost se stala i v rámci pozoruhodného, rozporuplného, snad již překonaného uskupení V4. Kolegy muzikanty prosím neplést s výtečným uskupením T4, případně 4TET. Nu a v rámci smělého rámce na odiv dávané soudržnosti, chytili se za ruce presidenti. Tedy V3 prezidenti drželi společně s hůlkou ne Hůlkou, na nohou našeho, naprosto zdravého junáka, jemuž se i choroby vyhýbají, aby něco nezdravého nechytily.

Nechytil se, ani toho času omylem a žalobníčkynepodáním, arcilhář z povolání. Inu tento individualista letorou, se chvástal názorem V4 o stěhování národů kdesi v Cařihradu nebo Konstantinopolu alias Istanbulu. Údiv stíhal údiv neb světe přestaň se divit o nějakém společném stanovisku ani vidu natož slechu. Vyslechl si kritiku kolegů, ministrů zahraničí, oné V4, pan Petříček, coby garant zahraniční politiky.

Politiku jedné Číny znectil pan Hřib. Přivodil tím újmu hradní marionetě. Příhoda, v jeho případě nepřípadně mozková, byla na pokraji úspěchu. Ledva si opláchl ledví stoličnou, umanul se, že je jedné Číny představitel a vyčinil Hřibovi zbytky svých sil, stavě se proti pražanům na stranu jeho milované obrovské země.

Země naše již snese zjevně vše.Možná i něco navíc. Po 30 letech od pokusu zbavit se ruského jha a komunistů vůbec, je zachycena Mastná Alča, kterak ve smečce různodorých komunistů radí se o rozpočtu. Chucpe? Partaj schopna vraždit vlastní obyvatele za názor, vydrancovat ve prospěch cizí okupační mocnosti vlastní zem, rozhoduje o našich penězích ? Znova CHUCPE. President dere se poníženě do přízně a područí pohrobka okupační mocnosti. Marnost.

Marnost nad marnost praví básník se sklonem k podzimním depresím. Vlastně je od našich nejvyšších hezké, že se pokouší zahnat naši podzimní depresi, depresí na kvadrát. Jak listy a iluze na podzim překrásně umírají.

Zmírám touhou na kávu.

Text vyjadřuje názor autora, nikoli redakce deníku FORUM 24.

V rámci zkvalitnění a obohacení naší práce bychom vás rádi vyzvali, abyste se aktivně podíleli na tvorbě obsahu našeho webu. Z tohoto důvodu existuje sekce Hyde Park, která vám nabízí možnost, vkládat své blogy a tím se vyjádřit k problémům, jež hýbou společností, nebo trápí právě vás.

Pokud se tedy chcete stát přispěvatelem našeho deníku FORUM 24, obraťte se na nás mailem na adresu [email protected] a my pro vás rádi vytvoříme přístup do našeho systému, kde budete moci své texty vkládat. Po nutné editaci vašich příspěvků blogy publikujeme.

Revue Forum Banner