Pyj_amasové snění

Eric Drooker

Doneslo se ke mne ticho. Pyžamové ticho. Hradní. Blížící se svátky jsou příležitostí k zanechání potyček, faulů, pokusů státi se lepším člověkem. Politikem. Spokojit se s floskulemi o sounáležitosti s podhradím. I nevoliči. Jeho. Být za slušného člověka mu zjevně není geneticky dáno, nadhodila tetka Ólická ve frontě na kapříka u našeho neholdingového řezníka, prodávajícího skutečné maso prosté vodních a jiných příměsí. Nejsem členka SPD, leč přesto jsem zabrousila, pokračovala tetička, na hradní stránky. Žádné Mluvečkovy fota se stromky, zvířátky a jiné sváteční něžnůstky. Obrázek ikony a pár upomenutí Papeže. Inu pyžamový den.

Den ve funkci, bohužel ne poslední, ale v naději poslední na mnoho dní, snad, prvý mezi arcilháři strávil podpisem. Nedůvěra v jeho schopnost udržet cokoliv přiměla Mastnou Alču zkontrolovat hradní výspě ruské rozvědky hladinu krve v alkoholu a zajistit si podpis zákona o zvýšeném ožebračování daňového poplatníka, čti občana této ANOisty zkoušené země. Maje na zřeteli prospěch firem co nikomu nepatří s trpělivostí kasaře dobývajícího se do financíprosté státní kasy, udržovala hradní trosku vzhůru, naváděla laserových paprskem pohyb pravé ruky a kýžený podpis byl na světě. Zase je všem o něco hůře ve prospěch jednoho co je mu lépe. Státní akt podpisu vyčerpal rekordmana v počtu urážek natolik, že byl uveden do umělého pyžamového spánku. Hradní Mluvečka předčítá mu z jeho vlastních knih, doplňuje hladinu alkoholu v krvi pomocí důmyslných sacích pomůcek a konstrukčně upravené pračky vzduchu vyhánějí kyslík a vhánící cigaretový dým. Jen tak je možné zajistit důstojné sny o Hedvábných stezkách, důmyslných kanálech propojujících Černé moře s Baltským. O čínských investicích v bilonových řádech, o návratu jeho čínských mizejících našeptávačů, o jediné Číně bez kverulantů z Taiwanu a Tibetu bez Ujgurů. O neutuchajícím přátelství s Ruskem a vodkovodu přátelství, který nikdy nevyschne.

Nevyschne snad nikdy entusiasmus mladého Vény. Pokolikáté už se vžil do role jeho otce, zdatného prognostika a věštil nový přísun procentních bodů. Odkazoval se na průzkum. Ovšem ten co mu fandí. Průzkum jiné agentury přisuzující mu místo na lavičce náhradníků utajil, skoro jak florista – gigolo svůj příjem. Gigolův čistý zisk po zdanění při souhrném obratu 3,5 mil by býval, kdysi, za normálních okolností pozvánkou na Mastné Alče nezávislé Finační správy na pokec u kávy a daňových dokladů. Buď by prokázal zvýšené náklady na gumárenské potřeby inzerující bůhvíproč po dvaadvacáté hodině a nebo by nastoupila jednotka rychlého zaklekávání a ukrátila by ho na majetku. Také je ovšem možné, že uchvátil nezkušenou účetní Prime ministra svou výkonností a ten pokorně vymazal se ze světa večírků a sociálních sítí a na plný úvazek vstoupil do služeb druhého mezi lháři. Kytky i ty umělé potřebují péči, ucedila mezi zuby tetka Sóralová na cestě k bylinkářce neb lékárnice má zavřeno. Připravuje se na novou úhradovou vyhlášku a upgrade systémů pro zdravotní pojšťovny, Finanční úřad, Úřad pro kontrolu léčiv, jakýs odbor Ministerstva pro podporu reprodukčních klinik obmyšleného a EET neb ji propadá certifikace.

Certifikaci kávy nepožaduji. Takřka svátečně nahořklá.

Text vyjadřuje názor autora, nikoli redakce deníku FORUM 24.

V rámci zkvalitnění a obohacení naší práce bychom vás rádi vyzvali, abyste se aktivně podíleli na tvorbě obsahu našeho webu. Z tohoto důvodu existuje sekce Hyde Park, která vám nabízí možnost, vkládat své blogy a tím se vyjádřit k problémům, jež hýbou společností, nebo trápí právě vás.

Pokud se tedy chcete stát přispěvatelem našeho deníku FORUM 24, obraťte se na nás mailem na adresu [email protected] a my pro vás rádi vytvoříme přístup do našeho systému, kde budete moci své texty vkládat. Po nutné editaci vašich příspěvků blogy publikujeme.

Revue Forum Banner