Republika královstvím, království republikou

Eric Drooker

Doneslo se ke mne FLASTROVNÉ. Nic jsem neprovedl a přec musím platit. I VY. Je to krok správným směrem, pravil soused, známý kverulant a uličník vůbec. Až dostanu pokutu za zběsilou jízdu 30km/hod na D1, přepošlu na Hrad. K proplacení. Ti odešlou na MinFin a všichni se budou uculovat štěstím. Možná právo zapláče. Ostatně právo již slzí ve vztahu k Hradu dlouho.

Dlouho jsem se nezasmál, jako u pozoruhodného, novátorského hodnocení dějin našeho státního útvaru, ze strany mladého Vény. Jeho citát dlouze jsem prohlížel ze všech světových stran i úhlů. Neznám vzdělání stran dějepravy prostořekého vlastence, poptal jsem se na ulici žáků 4.třídy ZŠ. A výsledek se dostavil. Za Karla IV prý nešlo o republiku, nýbrž o císařství, případně království, ještě je ochotna prý připustit řídící na prvním stupni ZŠ. Lze tedy polemizovat o úspěších ČR tak jak o tom zasvěceně hovoří mladý Véna. Jakýsi šprt mne také upozornil, že Karel IV byl králem několika dalších zemí, ba dokonce Císařem Římským. Rád bych tedy zvěděl, čí je vlastně mladý pan Véna vlastenec.

Vlastenec Strakovní, slovenský podtatranský jurodivý estébák, nás opětovně prekabátil. Věřím tomu, že svou matku prodal za 30 stříbrných pánu Pekel. Jinak si nelze vysvětlit, jak zeleně uvědomělí občané prostřednictvím JEHO firem ve velkém nakoupili JEHO sazenice stromků a s hrdostí osázeli holiny na nichž původně vytěžila a prodala dřevinu firma, co nikomu nepatří a dvojitý zisk shrábl obmyšlený vulgo beneficient. Jen tak v běhu lze ještě poznamenat, že na holinách roste nové dřevo zadotované daňovým poplatníkem, vysázené zdarma daňovým poplatníkem a zisk opět po letech shrábne obmyšlený. Lze doufat, že stromy porostou déle než vládnutí mocenského dua.

Duo, tedy jeho první polovina, věru nemá šťastný měsíc. Započla teprve třetí dekáda a vrchní čučkař oznámil řediteli zeměkoule a naší malé, roztomilé zemičky, že jeho podřízení čučkaři rozprášili gang sběračů utajených státních a firemních informací. Jako přidruženou výrobu ruská ambasáda produkovala výrobu a prodej dezinformací vlasteneckým webům. Nelze tedy ani brvu pozdvihnouti překvapením, že vrchní čučkař nesáhne si na epoletu generálskou na svém rameni.

Ramena prosta poklepání, u příleřitosti státního svátku, předsedy ústavního soudu a nejvyššího státního zástupce, od robotické paže presidenta verze Zeman 1.01 upgradovaného číňany při rekondičním pobytu robota na hrůzostrašné bonmoty, jistě nositele nepoklepaných ramen potěší.

Potěšení nepocítí ani druhá půle dua.. Jeho miliardové vidiny investic se přesouvají do snové dimenze. Vládní čtvrt či půl, nemám v tom jasno, levné bydlení v Praze vzdalují se do sféry chimér a Pohádek Ovčí Babičky. Snad ze strachu z plagiátorství, tak rozšířeném v zemi, kde hučí vody po lučinách, a na Borech zatím obmyšlený nešumí, bilionový investiční plán, jeví se coby nejutajovanější tajemství.

Tajemstvím není, že piji ranní kávu. Hořkou.

Text vyjadřuje názor autora, nikoli redakce deníku FORUM 24.

V rámci zkvalitnění a obohacení naší práce bychom vás rádi vyzvali, abyste se aktivně podíleli na tvorbě obsahu našeho webu. Z tohoto důvodu existuje sekce Hyde Park, která vám nabízí možnost, vkládat své blogy a tím se vyjádřit k problémům, jež hýbou společností, nebo trápí právě vás.

Pokud se tedy chcete stát přispěvatelem našeho deníku FORUM 24, obraťte se na nás mailem na adresu [email protected] a my pro vás rádi vytvoříme přístup do našeho systému, kde budete moci své texty vkládat. Po nutné editaci vašich příspěvků blogy publikujeme.

Revue Forum Banner