Rosnička a pekelné zatracení

Doneslo se ke mne rozhodnutí o nejen mém spočinutí v pekelných plamenech. Alespoň tak jsm si přeložil květnatou mluvu kardinála Duky. Trošičku mne přepadl strach z pekelných veder neb není radno podceňovat církevní hrozby. Leč pak zjistil jsem, že hrozby zatracením církev svatá koordinuje s Hradním Mluvečkou, marxistou každou verstou a bezbožně se mne, ateistovi ulevilo. Nějaký nekřesťanský sudí rozhodl, že není středověk a jsme vskutku sekulární zemí a je možno nahlížet na víru ateistickýma očima prostřednictvím umění. Hru jsem neviděla stejně jako kardinál, prohodila úsečně tetka Křópalová, ale pokud bych měla žalovat vše co mne uráží aniž bych s tím vešla v kontakt, napsala bych si přechodné bydliště na okresní soud.

Soud, rozhodnutí, obavu o veřejné mínění očekává lžitandem ze Strakovky. Návštěvy Mastné Alči a nemajitele holdingu na různých srazech zájmových skupin, mi silně připomíná výjezdy státostranických potentátů v dobách, kdy svoboda byla sprostým slovem. Pravil v čekání na poštovním úřadě ve frontě na balík do ruky, známý obecní kverulant. Komanči poradili po marxisticku i základní organizaci záhrádkářů při potlachu o sběru dešťovek a vyzdvihli jejich důležitost při naplánování x-té pětiletky. A význam sběru ovoce při plnění ANOPRESSFERTNÍHO pětibilionového investičního plánu, zahrádkářům hezky anoisticky lžitandem vysvětlil. Mastná Alča také zkoprnělým zahrádkářům vytmavila důležitost pořízení EET pokladen při prodeji jejich vlastních přebytků při jednorázovém prodeji na místním tržišti. Společně pak přednesli důležitost zdanění pálení přebytků pro vlastní potřebu. Výsledkem spanilé jízdy tohoto komického dua bylo prudké snížení cen pozemků pro účel zahradničení a jejich postupný nákup rodinnými příslušníky nemajitele a následný přeprodej holdingu oproštěný o daňovou zátěž jak s tím počítá tajemný imvestiční plán.

Plán jsem také neviděla, vrací do hry téma tetka Křópalová, zároveň s prosbou o radu na soud kterého levelu má se obrátit.

Obrátit na veřejnost s ostrou prosbou o najití ztraceného úředníka, úderníka v hodu klád pod nohy našemu usvědčenému klevetníkovi si dovolil sám nactiutrhač. Zahltil svou prosbou tajemníka přes služební zákon, sira Huphryeho v českém pojetí, a ten se suitou svých podtajemníků započal hledat onoho smělce, který nerespektuje nejvyššího mezi lháři a odmítá zajistit plynulost dálničního úseku. Hledání započlo na úřadu malého Kremlu, což ministra natolik nepotěšilo, že slíbil 10 cm dálnic navrch k těm 21 km naplánovaným na příští rok. Soused v naší nálevně utrousil, že dotaz Kam zmizel mlíkař, dostatečně by vysvětloval situaci, pokud by takový úředník existoval. Znepokojený ministr přes blokování staveb dopravního charakteru nás ujistil, že na úsecích odvážně pojmenovaných dálnice, se letos nebude opakovat situace z loňska. Ne, že by silničáři byli připravenější a dosahovali při slalomu mezi zaparkovanými auty výrazně lepších časů, ale rosnička chovaná pro tyto účely na Ministerstvu dopravy předpovídá bezsněžnou zimu.

Zima mne neudolá. Postavím se jí horkou kávou. Pro tyto a jiné účely hořkou.

P.S. Versta-ruská délková míra

Text vyjadřuje názor autora, nikoli redakce deníku FORUM 24.

V rámci zkvalitnění a obohacení naší práce bychom vás rádi vyzvali, abyste se aktivně podíleli na tvorbě obsahu našeho webu. Z tohoto důvodu existuje sekce Hyde Park, která vám nabízí možnost, vkládat své blogy a tím se vyjádřit k problémům, jež hýbou společností, nebo trápí právě vás.

Pokud se tedy chcete stát přispěvatelem našeho deníku FORUM 24, obraťte se na nás mailem na adresu [email protected] a my pro vás rádi vytvoříme přístup do našeho systému, kde budete moci své texty vkládat. Po nutné editaci vašich příspěvků blogy publikujeme.

Revue Forum Banner