Ruský vzorec na scéně.

Eric Drooker

Ruský vzorec na scéně. Znovu se nám přihlásil soudruh Václav Klaus a že by měl zájem o toho prezidenta,samozřejmě, až se pracovní funkce uvolní. Dokonce se byl podívat na pracoviště.Při té příležitosti ho současný pracovník v této funkci zajisté ujistil o své loajalitě.Ano, Vašku, jsem rád, že jsi připraven na výměnu stráží.

Není to tak dávno, co se celý svět  smál opravdu demokratickému způsobu volby ruského prezidenta podle vzorečku:bývalý prezident = dnešní premiér,

bývalý premiér = dnešní prezident.

Nám se to stát nemůže.My máme prezidentské volby schválené vším lidem ve svobodném hlasování,  aby to vypadalo, jak je vše podle ústavy.A tak se nám svět prakticky neustále směje při pohledu na ty zvolené reprezentanty.Protože výše uvedená návštěva už proběhla, musíme si uvědomit,jaké jsou naše výhledy do dalších prezidentských funkčních období.

Varianty jsou následující:1.dnešní prezident – odchod, už nesmí.Což ovšem nevylučuje, že se po jednom období prezidentování  někoho jiného nevrátí.On může, jak nás ujistil, prostatu má jako 35-ti letý,kritéria tedy splňuje.

Dnešní premiér(A.Babiš) = budoucí prezident.Nemožné?Nemylte se,být pánem na Hradě je víc, než nějaké předsedování.  Když funguje současná vláda na principu užitečných idiotů, v soukromé politické straně to bude fungovat také.  A jestliže dnešní premiér = budoucí prezident, tak tedy budoucí premiér = jakýkoli užitečný idiot budoucího prezidenta.

Varianta č. 2.– bývalý prezident(V.Klaus)=budoucí prezident, v tom případě ale současný premiér=budoucí premiér.Pro případ, že by byla opozice velice důrazná by se muselo sehrát malé divadílko:aby se potvrdilo, jak je bývalý prezident v opozici k současnému premiérovy,jak  se dnes prezentuje,musela by nastoupit sestava:současný premiér(A.Babiš)=budoucí prezident a v tom případě bývalý prezident(V. Klaus)=budoucí premiér.

Jsou to podle vás jenom logické hrátky?Souhlasím.Trochu si s nimi pohrát se ale rozhodně vyplatí.On je to totiž ve všech  variantách pouze jeden mizerný ruský vzorec „demokracie“, kterému se svět tak smál.  Přistoupíme-li jako občané na kteroukoli kombinaci,zůstaneme ve stejném politickém hnoji v jakém se rácháme dnes.

Text vyjadřuje názor autora, nikoli redakce deníku FORUM 24.

V rámci zkvalitnění a obohacení naší práce bychom vás rádi vyzvali, abyste se aktivně podíleli na tvorbě obsahu našeho webu. Z tohoto důvodu existuje sekce Hyde Park, která vám nabízí možnost, vkládat své blogy a tím se vyjádřit k problémům, jež hýbou společností, nebo trápí právě vás.

Pokud se tedy chcete stát přispěvatelem našeho deníku FORUM 24, obraťte se na nás mailem na adresu [email protected] a my pro vás rádi vytvoříme přístup do našeho systému, kde budete moci své texty vkládat. Po nutné editaci vašich příspěvků blogy publikujeme.