Siroty po NÁS zůstaly

Donesla se ke mne nemilá zeměpisná zpráva. Sousední světadíl byl ochuzen o poměrně velikou zemi. Rozsahem nikoliv významem. Zprvu zazdálo se, že byla zcizena mimozemskou civilizací či jinou mocností, ale k úlevě všech se zjistilo, že ji zazdil náš druhý nejvyšší komunista – estébák. Pamatuji, že bil se v neduživé prsní svalstvo, an vyřeší sirotčí problém přímo na místě. V Sýrii. Takto neuctivě připomenula restík tetka Sóralová u nás na vsi na návsi, čekaje na dotovaný spoj do vedlejší vísky. Slíbil tisíce tisíců naší tvrdé měny, vybraných 45cátků po feudálním vzoru desátků nás všech daňových nešťastníků. Rok se sešel s rokem paní Šojdrová má o pár vrásek více, „mehlo“ v čele vlády, průserů, a v Sýrii se nehla ani pouštní myš. Nestojí nejen sirotčinec, ani škola, ba dokonce ani cihla či panel. Slib ovšem již omšele, ošlehán pouštním větrem, zapadá pískem. Netoliko sirotci.

Sirotci nedávno měli comeback. Syrští. Prostřednictvím jakéhosi naivního řeckého ministra zažádali tuto Bohem nevzpomenutou zemi o spolupráci při umístění sirot. Na žádost padal prach a jemný vltavský písek a již se zazdálo, že věc bude vyřízena. Zapomenutím. Ovšem skotačivý Řek dotančil syrtos, obtančíc kružnici. Připomenula mu kvadraturu kruhu při vyjednávání s českým sociálním ministerem přes vnitro a nezdvořile, přes novinářské hyeny se připomenul. Krve a cti by se nedořezal v odvážné Hamáčkovic onuci. Na pomoc však přichvátal soudně uznaný Pitomio s družinou stejně postižených existencí. Různými studiemi z jejich myšlenkově chráněné dílny dokazovali, že každý syrský sirotek slyne 6 otci a 7 matkami a nelze jednoznačně dokázat, že jsou rodičoprostí. Vnucuje se otázka, zdali to nakonec nebude pro siroty nejlepší. Ono přežíti v zemi Bohem i Aláhem zcela opuštěné, mohlo by vychovat další ANOistické voliče. Rozumuprosté.

Rozumu prost zdá se i docent přes ochranu malých a středních podnikatelů, takto omylem Ministr pro potírání malých a středních podnikatelů. Dopustil se několika zajímavých postulátů. Třeba, že demokracie se přežije v okamžiku potřeb vrchního ANOistu, mecenáše sebe sama. Teta Halósková v čekárně naší ranhojičky svěřepě tvrdila, že aby ji bylo k užitku snížení DPH na vodu o celých 5 procentních bodíků, musela by odebírat vodu z poloviny přehrady denně. Přitakala jí teta Hrózová tvrzením, že jda ve svém věku po přechodu, po jejím přechodu zvýšení mateřské ji až tak nedojme. Ovšem dojetí ze zvýšení životního pojištění se nemůže zbavit. Také hospodský u nás ve vsi nechal se slyšet, že snížení DPH na stravování ocení. Hospody ve městských aglomeracích, kde se vaří. I tam ovšem nula z nuly pojde neb zvýšení cen enrgií a spotřební daně bude v součtu vyšší než snížení DPH na vařená jídla.

Jídlo ani víno, ba ani káva v roce 1982 v den Svatého Martina, ve Vinárně U Obuvníka, nebyly zatíženy spotřební daní. Ani daní z přidané hodnoty. Jen podpis bezvýznamného obchodního zástupce podniku zahraničního obchodu byl zatížen vlastní krví. A svědomím. Svědomí do bezvědomí, praví poeta.

Poeticky voní káva. Hořká převelice.

Text vyjadřuje názor autora, nikoli redakce deníku FORUM 24.

V rámci zkvalitnění a obohacení naší práce bychom vás rádi vyzvali, abyste se aktivně podíleli na tvorbě obsahu našeho webu. Z tohoto důvodu existuje sekce Hyde Park, která vám nabízí možnost, vkládat své blogy a tím se vyjádřit k problémům, jež hýbou společností, nebo trápí právě vás.

Pokud se tedy chcete stát přispěvatelem našeho deníku FORUM 24, obraťte se na nás mailem na adresu [email protected] a my pro vás rádi vytvoříme přístup do našeho systému, kde budete moci své texty vkládat. Po nutné editaci vašich příspěvků blogy publikujeme.

Revue Forum Banner