SOBOTNÍ ROZJÍMÁNÍ U KÁVY aneb putinizace Patem&Matem

07.09.2019

Donesl se ke mne výsledek soudního sporu. Interesantního sporu. Arcilhář byl žalován za lež. Ne ledasjakou. Promyšlenou jeho PR teamem. I našla se žena statečná, obyčejná, skoro chtělo by se napsat lidová, nemít to v kontextu s dobou předsametovou, význam až pejorativní. Tato žena naznala, že lží, i na její adresu, jest nadmíru a připomíná slavný hrnec s kaší. A kaše se má požívat za tepla. Soudce soudíc usoudil, že žena jest v právu. Naopak v právu není arcilhář. Nebývá to v kraji zvykem. Rozsudek byl hojně citován. I arcilhář ho citoval, ovšem po svém. Zvyk je estébácká košile. Všechny soudní pře přec vyhrál. Neprodleně po vyhlášení rozsudku se odvolává. Proti výhře. Pochopitelně. Usuzuji, že i tento spor vyhrál. Ovšem nerad kazím statečné ženě pocit vítězství.

Vítězstvím skončilo i hledání mincí v průvanem osvěžené státní kase. Mastná Alča vynaložila heroické úsilí, hraničící se sebeobětováním, až vykutala chybějících 20 miliardiček. Zpráva je to vskutku úžasná. Trošku ji ovšem zakaluje skutečnost, že se nejedná o peníze in natura, na dlani, ale iluzorní, mlhavá, neviditelná, nehmotná představa. Tato skutečnost je o to zábavnější, převedeme-li ji do domácích rozpočtů. Každá správná hospodyňka již přes plot neskáče. Není třeba, vše vyřeší úprava na straně příjmu domácího rozpočtu četbou křišťálové koule. Zpravil jsem o tom babky na návsi u nás na vsi. Zakabonily se. Ta rozvážnější pravila, že bezmála 8 dekád marně žila, dědkovi mnohdy zprudka vyčinila a šla se mu na krchov omluvit.

Omluvy se naše odvážná paní asi nedočká. Tak jako nemocní léčiv a péče, školáci informací a armáda střeliva. Šedaví pánové a stříbrovlasé dámy státní penze. Několikaletá spoluvláda Pata&Mata nese výsledky. Pat maximalizoval záchranu své firmy co mu nepatří úkorně státu co mu také nepatří. Drobné pak pohodil coby úplatek různým skupinkám maje na zřeteli, že ti ho budou držet u spoluvlády až do hořkého konce. Bytostně se bojí spoluvládce Mata. Mat sice chřadne na fyzičnu i duševnu tempem nevídaným. Ale i tak svou roli mstilete sama sebe zvládá s bravurou hodnou lepší věci. Ve volnočasových aktivitách věnuje se dehonestaci země ve které spoluvládne. A ve zbytku času, Bohem mu vyměřeném, kryje svého spolupachatele do roztrhání nefunkčního močového měchýře. A mozkových buněk.

Buňky mu pochybily krutopřísně včera. Usoudíc asi pod vlivem, že ostudy není nikdy dosti, hrdě se postavil na stranu nepřítele země co mu nepatří,ale štědře ho honoruje. V rámci Putinizace země bezezbytku přijal žvást jakéhosi Putinministra o nacifikaci starosty části Prahy. Ten se hrubě provinil, chtěje se zbavit sochy zachvatčika tím, že ho věnuje i s podstavcem ruské rezidentuře KGB tamtéž.

Tvůrce dua Pat&Mat netušil co návodně způsobil.

Způsobil, že mne káva hořce zhořkla.

Text vyjadřuje názor autora, nikoli redakce deníku FORUM 24.

V rámci zkvalitnění a obohacení naší práce bychom vás rádi vyzvali, abyste se aktivně podíleli na tvorbě obsahu našeho webu. Z tohoto důvodu existuje sekce Hyde Park, která vám nabízí možnost, vkládat své blogy a tím se vyjádřit k problémům, jež hýbou společností, nebo trápí právě vás.

Pokud se tedy chcete stát přispěvatelem našeho deníku FORUM 24, obraťte se na nás mailem na adresu [email protected] a my pro vás rádi vytvoříme přístup do našeho systému, kde budete moci své texty vkládat. Po nutné editaci vašich příspěvků blogy publikujeme.

Revue Forum Banner