Donesl se ke mne cizokrajný, tajnosnubný, importovaný zákon. OMERTA. S rychlostí světla, rozšířil se vůkol našimi ministerstvy a již si prošlapal stezky i na podřízené státní instituce. Je s podivem, že jen na některé. Na onaké si prozatím netroufá. Jakýs Pirát, pohlédněme, Don Quiote de la Mancha, oděn v elegantní šat a s pirátskou páskou přes oko, dopis za dopisem, dotaz stíhá dotaz, nezdolně zkoumá omertní pevnost. Sisyfos.

Mastná Alča, je jedno zda-li s měkkým (i) či tvrdým (y), s vytrvalostí hodné hodnotnější věci, odráží písmeno za písmenem, otazník za otazníkem. S příkladnou bojovností za svého chlebodárce. O hruď následována Maxiklárou. Nomen Omen. Dělá jménu čest neb Dostála závazku, svému čerpacímu guru. Ani slabiku nazmar.

Také propagátor malého a středního stavu podnikatelského, zdá se nakazil se. Houževnatě, bezpříkladně, ako leva bije se za trestně stíhaného potírače malých a středních podnikatelů, raději odcestuje do Brixenu, než by vycedil skrzevá zuby slovo.

Zdá se, že ani Policie neokusí nasládlost vítězství. Její falešné, zlé, prázdné, útočné a podlé dotazy stran podnikání v reklamě, firmy co nikomu nepatří, zůstávají omertně neslyšné.

Z naprosto nedůvěryhodných zdrojů jsem zvěděl, že letošní cenu sicilské mafie za přínos a propagaci Omerty získá náš, dnes již možná obžalovaný premiér. ANO, na vládě bude cena DON CORLEONE putovat. V utajení. Pochopitelně.

Méně pochopitelná jeví se snaha jisté části Prahy, matky stověžaté. Je to nelidský počin chtít zahalit sochu svatého Koněva. Nerad bych podezíral radní z prudérnosti, ten žulový vrah jest oděn i s maršálskou holí. Jest ale nasnadě, že hubatý Jiřík, takto ateista, se nebude moci svobodně pomodlit za novou soudružskou internacionální pomoc. Ovšem nosičům a loutkovodičům se jistě uleví. Našeho nejvyššího armádního velitele nebudou muset nosit z mejdanů na velitelství ruské rozvědky až k zahalenému pomníku. Co by také po požití tolika vodky mohl uzříti?

Obávám se, že nahlédl-li by do křišťálové koule starosta oné části, co svým prudérním činem způsobí, uzpůsobil by myšlenku. Nač plýtvat plátnem. Nějaký pušný prach či dynamit po Koněvovi a jeho dovolenkářích v kraji jistě zbyl.

Zbyla mi sicilská káva. Hořkosmutná.

Text vyjadřuje názor autora, nikoli redakce deníku FORUM 24.

Revue Forum Banner
Profilový obrázek
Martin Fitřík